Hero NewsRecenzja
Hero NewsArtykuł

Mario Kart 8 Deluxe wciąż królem na Nintendo Switch. Bardzo dobry wynik Zelda: Skyward Sword HD oraz

Nintendo udostępniło dziś rano zaktualizowane dane dotyczące sprzedaży za drugi…

4 listopada 2021

Nintendo udostępniło dziś rano zaktualizowane dane dotyczące sprzedaży za drugi kwartał finansowy podczas spotkania z inwestorami omawiając wyniki finansowe firmy. Mario Kart 8 Deluxe to nadal najlepiej sprzedająca się gra na Nintendo Switch, ale od teraz także najlepiej sprzedającą się grą Mario Kart w historii!

 

Mario Kart 8 Deluxe to jedna z tych gier, która niemal co tydzień trafia do wszelakich rankingów sprzedażowych gier ze wszystkich dostępnych platform. Pomimo tego, że gra ukazała się w 2017 roku to dzisiejszego dnia Nintendo poinformowało, że Mario Kart 8 Deluxe nadal ma się dobrze i sprzedało się w 3,34 miliona egzemplarzy tylko w ciągu ostatnich trzech miesięcy. Ogólna sprzedaż gry na dzień 30 września to 38,74 miliona egzemplarzy tylko na Nintendo Switch! Ten wynik pozwolił grze zostać najlepiej sprzedającym się tytułem z serii Mario Kart ever. Poprzednio pierwsze miejsce należało do Mario Kart Wii – 37,38 miliona sprzedanych kopii.

Animal Crossing: New Horizons jest na drugim miejscu z 34,85 milionami sprzedanych egzemplarzy, a Super Smash Bros. Ultimate ma teraz 25,71 miliona. Sprzedaż The Legend of Zelda: Breath of the Wild dotychczas wyniosła 24,13 miliona kopii na całym świecie. Top 5 zamyka Pokémon Sword and Shield z 22,64 miliona egzemplarzy.

Z nowych gier, które ukazały się w okresie od 30 czerwca do 30 września na konsoli Nintendo najlepiej poradził sobie remaster The Legend of Zelda: Skyward Sword HD, który osiągnął sprzedaż na poziomie 3,6 miliona egzemplarzy na całym globie.

 

Dziesięć najlepiej sprzedających się gier Nintendo Switch (stan na 30 września 2021 r.):

Mario Kart 8 Deluxe – 38,74 miliona
Animal Crossing: Nowe Horyzonty – 34,85 miliona
Super Smash Bros. Ultimate – 25,71 miliona
The Legend of Zelda: Breath of the Wild — 24,13 miliona
Pokémon Sword and Shield – 22,64 miliona
Super Mario Odyssey – 21,95 miliona
Super Mario Party – 16,48 miliona
Pokémon: Chodźmy, Pikachu! / Chodźmy, Eevee! – 13,83 miliona
Splatoon 2 – 12,68 miliona
Ring Fit Adventure – 12,21 miliona

 

Czy któraś z produkcji na Nintendo Switch jest w najbliższym czasie w stanie zagrozić Mario Kart 8 Deluxe? Animal Crossing: New Horizons depcze po piętach go-kartom z Mario i przyjaciółmi od jakiegoś czasu. Należy dodać, że jutrzejszego dnia gra otrzyma ogromne DLC o nazwie Happy Home Paradise, który na pewno podkręci sprzedaż Animal Crossing o kolejne miliony sprzedanych kopii. Jednak czy zainteresowanie tym tytułem pozwoli przegonić Mario Kart 8 Deluxe? Tego dowiemy się w kolejnym raporcie kwartalnym za jakieś trzy miesiące.

 


Redaktor

Donat Gronek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *