Phil Spencer Call of Duty Nintendo
NewsRecenzja
NewsArtykuł

Microsoft chce udostępnić fanom Nintendo „najlepszą wersję Call of Duty”

Tydzień temu informowaliśmy was o podpisaniu 10-letniej umowy między Nintendo…

1 marca 2023

Tydzień temu informowaliśmy was o podpisaniu 10-letniej umowy między Nintendo a Microsoftem. Dotyczy ona wprowadzenia serii Call of Duty na platformy Nintendo. CEO Microsoft Gaming, Phil Spencer we właśnie opublikowanym wywiadzie na kanale Xbox On mówi czego fani Nintendo mogą spodziewać się po serii Call of Duty oraz informuje, że porty na konsole Ninny będą pełnoprawnymi wydaniami.

 

 

W rozmowie z prowadzącą Spencer powiedział, że przyszłe wersje serii strzelanek Activision będą po prostu „najlepszą wersją Call of Duty” na dowolnej platformie. Ma ona być dokładnie taka sama na każdej z platform wliczając w to platformy Nintendo. Ma wyglądać to dokładnie tak samo, jak w przypadku Minecraft’a, którego właścicielem jest Microsoft Gaming i Xbox’a.

 

„Oczekujemy osiągnięcia pewnego poziomu jakości we wszystkich grach… więc to jest nasz cel tak samo na PC i tak samo na Nintendo. Kiedy więc mówimy, że dostępne wszędzie lub nie na wyłączność, mamy na myśli stworzyć absolutnie najlepszą wersję Call of Duty na którąkolwiek z tych platform.
 
„…Nie chodzi o skórkę na broń, chodzi o określony tryb gry, ta sama wersja będzie dostępna na wszystkich platformach. Jeśli jesteś graczem Minecrafta na PlayStation, myślę, że nie czujesz się jakbyś miał gorszą wersję… chcemy mieć pewność, że ci gracze poczują, że mają świetne wrażenia na platformie, na której chcą grać”.

 

 

Podpisanie tak długiej umowy pomiędzy Nintendo-Microsoft nie daje gwarancji, że jeszcze w tym roku posiadacze Nintendo Switch będą mogli się cieszyć jakąkolwiek grą z serii Call of Duty. Przewiduje się, że gry z omawianej serii trafią dopiero na kolejny, mocniejszy sprzęt firmy z Kyoto.

 


Redaktor

Donat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *