Monster Hunter Rise Nintendo Switch
NewsRecenzja
NewsArtykuł

Monster Hunter Rise traci status wyłączności na Nintendo Switch wśród konsol

Capcom ogłosił, że Monster Hunter Rise dotychczas dostępne na konsoli…

2 grudnia 2022

Capcom ogłosił, że Monster Hunter Rise dotychczas dostępne na konsoli Nintendo Switch ukaże się także na platformach Microsofu oraz Sony. Hitowa produkcja o łapaniu potworów już w styczniu ukaże się na PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One i Xbox Series X/S.

 

 

Monster Hunter Rise zadebiutowało na Nintendo Switch 26 marca 2021 roku i niemal z miejsca stało się wielkim hitem Capcomu.  Rise oraz dodatek Sunbreak dotychczas sprzedały się w ponad 10 milionach egzemplarzy co tylko świadczy jak ogromnym zainteresowaniem spotkał się kolejny wpis z serii „Łowcy Potworów”.

W najbardziej popularnym agregatorze recenzji, czyli Metacritic gra może pochwalić się średnią ocen na poziomie 88%. W naszej recenzji Paweł wystawił jej mocne 9/10, a swoje odczucia dotyczące MH: Rise podsumował tak:

 

Tytuł mogę polecić każdemu, zarówno tym, którzy mieli już do czynienia z serią, jak również nowym w temacie. Produkcja jest na tyle przystępna, aby spokojnie zacząć zabawę, ale też trzyma swój wysoki, chociaż nieprowadzący do frustracji, poziom. Ideałów, co prawda, nie ma i w każdym tytule zdarzają się jakieś niedociągnięcia. Jednak w tym przypadku twórcy odwalili kawał dobrej roboty. Ja ostatnio bawiłem się tak dobrze przy The Legend of Zelda: Breath of the Wild.

 

Jednak jak zostało właśnie ogłoszone Nintendo Switch traci ekskluzywność w wersji na konsolach na Monster Hunter Rise. Gra już 20 stycznia zadebiutuje na PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One i Xbox Series X/S. Gracze platformy Microsoftu otrzymają do niej dostęp także poprzez Game Pass’a. Świetny dodatek pt. Sunbreak (ponownie 9/10 od Pawła) także zostanie wprowadzony na nowe platformy, jednak gracze będą na niego musieli poczekać do wiosny.

Warto zaznaczyć, że Monster Hunter Rise w zeszłym roku ukazał się także na komputerach PC, gdzie spotkał się z ogromnym zainteresowaniem ze strony graczy.

 

 


Redaktor

Donat Gronek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *