Nintendo Switch aktualizacja
Hero NewsRecenzja
Hero NewsArtykuł

Oficjalna obniżka ceny za Nintendo Switch jest wprowadzana w Europie

Zeszłotygodniowe przecieki okazały się prawdą. Nintendo obniżyło cenę standardowego modelu…

13 września 2021

Zeszłotygodniowe przecieki okazały się prawdą. Nintendo obniżyło cenę standardowego modelu Nintendo Switch w Europie. Oficjalne sklepy Nintendo w całej Europie oferują podstawowego Switcha w obniżonej kwocie o 30 euro/20 funtów.

 

Pierwsza obniżka ceny za konsolę nie jest jednak tak wielka jak donosiły plotki, które sugerowały, że od tego tygodnia za Switcha przyjdzie zapłacić ok. 270 euro. Aktualnie oficjalna cena w sklepach Nintendo wynosi 259,99 GBP/299,99 EUR, w porównaniu z 279,99 GBP/329,99 EUR.

 

 

 

Zaktualizowane ceny za Nintendo Switch można również zauważyć w niektórych sklepach internetowych. Amazon w Niemczech, Włoszech, czy Hiszpanii podobnie jak oficjalny sklep Nintendo oferuje konsolę za 299 euro. Są jednak sklepy, w których można zamówić Switcha jeszcze taniej! Francuski oddział Amazon oferuje Nintendo Switch w obu wariantach kolorystycznych po 269 euro. Z kolei sklep ShopTo aktualnie sprzedaje konsole za 252,74 euro, czyli około 1150 zł! Przewidujemy, że więcej sklepów już wkrótce zredukuje cenę za Switcha.

 

 

 

Sprawdziliśmy ofertę krajowych sklepów, jednak jedynie jeden sklep obniżył kwotę na Nintendo Switch. W chwili pisania tego newsa na Amazon.pl można zakupić konsolę Nintendo w promocyjnej kwocie 1404 zł. Trudno powiedzieć, czy inne sklepy zdecydują się zmiany dotyczące ceny konsoli.

 

Nintendo Switch na stałe otrzymało obniżkę ceny najprawdopodobniej z uwagi na premierę nowego modelu Nintendo Switch OLED, która odbędzie się 8 października. Ma ona nieco większy ekran, który został zaktualizowany do OLED, a także 64 GB pamięci wewnętrznej, ulepszone głośniki i szerszą regulowaną podstawkę.

 


Redaktor

Donat Gronek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *