Super Mario 35 rocznica
Hero NewsRecenzja
Hero NewsArtykuł

Raport: Nintendo planuje wydać wiele remasterów i nowych gier z Mario w tytule z okazji 35-lecia serii !

Według nowych raportów opublikowanych przez VGC, Eurogamer oraz Gematsu, Nintendo…

30 marca 2020

Według nowych raportów opublikowanych przez VGC, Eurogamer oraz Gematsu, Nintendo planuje wydać w tym roku cały szereg gier „Super Mario” na Nintendo Switch. Japońska korporacja planuje duże wydarzenie z okazji tegorocznej, już 35. rocznicy od debiutu hydraulika, które obejmie kilka remasterów, nową grę Paper Mario i wiele innych niespodzianek.

 

Pierwsze informacje pochodzą z raportu brytyjskiego Video Games Chronicle, w którym stwierdzono, że wiele remasterów poprzednich, wielkich hitów z Mario w tytule zostaną ujawnione wraz z nowymi informacjami o parku rozrywki Super Nintendo World i animowanym filmie Super Mario. Według VGC tak wielkie ujawnienie z okazji „Super Mario 35th Anniversary” miało pierwotnie nastąpić podczas targów E3 w czerwcu. Jak dobrze wiemy, „święto graczy” zostało odwołane z uwagi na bezpieczeństwo uczestników.

Informacje opublikowane za pośrednictwem strony VGC mówią otwarcie; w tym roku otrzymamy remastery Super Mario 64 z 1997 roku, Super Mario Sunshine z 2002 roku i Super Mario Galaxy z 2007 roku na Nintendo Switch. W ich raporcie możemy przeczytać także, o planowanym wprowadzeniu nowej produkcji Paper Mario oraz Super Mario 3D World Deluxe.

 

Eurogamer z kolei poinformował, że pewniakiem jest Super Mario Galaxy, który będzie jednym z zremasterowanych tytułów. Ich raport wspomina również o „kilku innych ulubionych gier 3D Mario„. Raport sugeruje także, że nowy tytuł Paper Mario zostanie wydany w tym roku, wraz z ulepszoną edycją „Super Mario 3D World Deluxe” o wiele nowych poziomów.

 

Podobne zdanie w tym temacie posiada portal Gematsu, który otrzymał zbliżone informacje od swoich informatorów, szczególnie w odniesieniu do Super Mario 3D World Deluxe, nowego tytułu Paper Mario oraz remasterów Super Mario 64, Super Mario Sunshine i Super Mario Galaxy w podrasowanej rozdzielczości.

 

Plotka sugerująca powstawanie nowej gry Paper Mario nie jest jakąś nowością. Już kilkukrotnie słyszeliśmy o planowanym nowym wydawnictwie „Papierowego Mariana”. Bardzo podobnie sprawa wygląda w przypadku remasteru Mario Galaxy, kilka źródeł już wcześniej sugerowało realizowane wydanie w tym roku na Switcha.

 

Nintendo tradycyjnie odrzuciło wszystkie prośby o komentarz na temat rzekomych planów rocznicowych franczyzy Mario. Aktualnie w tegorocznych planach wydawniczych nadchodzących gier na Nintendo Switch nie ma teraz dużych, pierwszoplanowych produkcji AAA, co niejako potwierdził zeszłotygodniowy Nintendo Direct Mini. Wprowadzenie całej masy zremasterowanych klasyków oraz zupełnie nowych produkcji z wąsatym hydraulikiem w byłoby idealnym sposobem na uzupełnienie tegorocznego line-up’u dla Nintendo Switch!

 

Dla przypomnienia, 35. rocznica franczyzy Super Mario Bros.  odbędzie się dokładnie 13 września 2020 r.

 


Redaktor

Donat "Donson" Gronek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *