Nintendo Switch aktualizacja
Hero NewsRecenzja
Hero NewsArtykuł

Raport: Nowe Nintendo Switch ma zostać uruchomione na początku 2021 roku!

Wokół nowego modelu Nintendo Switch od dawna krążą plotki, a…

24 sierpnia 2020

Wokół nowego modelu Nintendo Switch od dawna krążą plotki, a na łamach portalu już kilkukrotnie przytaczaliśmy wiadomości pochodzące z różnych źródeł. Jedna ze wzmianek, która wypłynęła w kwietniu 2019 roku wspominała o planowanym wydaniu Nintendo Switch Lite oraz Pro. W podobnym tonie wypowiedział się Rich Leadbetter współpracownik Digital Foundry pod koniec czerwca 2019 sugerując tworzenie przez Nintendo mniejszej oraz mocniejszej wersji Switcha. Jak dobrze wiemy, wersja Lite została potwierdzona i wydana we wrześniu poprzedniego rok, natomiast w przypadku Pro wszelakie wieści ucichły, przynajmniej do dnia dzisiejszego.

 

Według postu udostępnionego na Twitterze przez znanego w świecie Nintendo leakera o pseudonimie Nibel, Nintendo miałoby rozpocząć wkrótce produkcję nowego modelu Nintendo Switch.

 

 

Jako źródło przytacza on raport opublikowany przez magazyn Economic Daily News z Tajpej, mówiącego, że nowy Switch wejdzie do produkcji w ostatnim kwartale tego roku, a premiera planowana jest na pierwszy kwartał 2021 roku. Artykuł nie wspomina nic o Nintendo Switch Pro, ale jest to logiczne, biorąc pod uwagę, że wspomina o tych dwóch ulepszeniach; ulepszenia w interaktywności oraz poprawa jakości wizualnej.

 

W artykule autor powołuje się na niektórych producentów sprzętu (Macronix, Pixart i Weltrend), którzy mają być odpowiedzialni za nowe podzespoły dla Switcha Pro w tym pamięć konsoli oraz Joy-Cony produkowane rzekomo przez nowego dostawcę. Dzięki nawiązaniu współpracy z nowym dostawcą, w Nintendo Switch 2021 ma zostać wyeliminowany problem „dryftu” kontrolerów, z którym zmagają się od dawna użytkownicy Switcha.

 

Czy jest to kolejna wersja z minimalnymi zmianami, czy też zupełnie nowy model po wydanym we 2019 roku Nintendo Switch Lite, nic w tej chwili nie można stwierdzić. Nintendo przez ostatnie kilka miesięcy umiejętnie milczało, jeśli chodzi o plany na koniec 2020 i początek 2021 roku, więc istnieje możliwość, że firma naprawdę przygotowuje się do wydania nowego sprzętu.

 

Pamiętaj tylko, że Nintendo nie wydało żadnych oficjalnych ogłoszeń w temacie nowego modelu Nintendo Switch. Jeśli jednak plotka o powstawaniu „Nintendo Switch Pro” okaże się prawdą, powinniśmy o tym usłyszeć podczas kolejnej prezentacji Nintendo Direct.

 

 


Redaktor

Donat Gronek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *