Ring Fit Adventure

Rating: 7.0/10. From 7 votes.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Gatunek: Przygodowa

Data premiery: 18.10.2019

Wydawca: Nintendo

Liczba graczy: 1

Polska werjsa językowa: brak

Pegi: 7

9

Nasza ocena


Ring Fit Adventure

PRZECZYTAJ RECENZJE

Gatunek: Przygodowa

Data premiery: 18.10.2019

Wydawca: Nintendo

Liczba graczy: 1

Polska wersja językowa: brak

Pegi: 7

Ocena użytkowników:
Rating: 7.0/10. From 7 votes.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.
Ocena redakcji:

9


Ring Fit Adventure to gra przygodowa z elementami RPG i turową walką. Najważniejszą cechą gry jest fakt, że wykorzystuje on sensory ruchowe oraz specjalne akcesorium do ćwiczeń stworzone z myślą o tym tytule. Ring Fit Adventure ma za zadanie połączyć grę fabularną z zachęceniem oraz motywowaniem graczy do ruchu.

 

 

Rozgrywka

Gra korzysta ze specjalnego akcesorium przypominającego tytułowy pierścień. Do tego urządzenia przyczepiamy jednego z Joy-conów, drugiego zaś mocujemy do jednej z nóg. Dzięki temu gra zaskakująco dobrze śledzi ruchy gracza, który za pomocą swojego ciała steruje swoją postacią. Sterowana przez gracza bohaterka będzie biegać, skakać, pływać, latać, unikać pułapek, zbierać doświadczenie i monety, a nawet walczyć z wrogami. Istotnym elementem są również potyczki z przeciwnikami, które odbywają się w systemie turowym. W ręce gracza, a w zasadzie całe ciało, zostało oddanych ponad 40 różnych „ataków”, które zostały umieszczone w czterech różnych typach. Każdy typ jest dobry na inny rodzaj stworków, zupełnie jak w serii Pokemon. Jeden będzie miał słabość do ćwiczeń na ręce, a inny na nogi. Podczas tury przeciwników będziemy musieli wytężyć mięśnie naszego brzucha, żeby otrzymać mniej obrażeń.

Poza przygodowym trybem kampanii w grze znajdziemy tryb Quick Play, który będzie się składać z:

  • Simple – seria szybkich ćwiczeń, w których będziemy bić rekordy oraz konkurować z rodziną i przyjaciółmi o najlepszy wynik,
  • Minigames – seria minigierek, w których nasza postać będzie biegać w odpowiednim tempie, wspinać się po ścianie czy też latać na lotni. Również posiada aspekt rywalizacyjny
  • Sets – seria bardziej tradycyjnych ćwiczeń

 

 

Elementy RPG

Ring Fit Adventure jest grą mocno liniową i korytarzową, jednak nie przeszkadza to jej w posiadaniu naprawdę sporej ilości elementów RPG. Tytuł zaoferuje nawet drzewko rozwoju, w którym za zdobyte doświadczenie będziemy mogli ulepszyć umiejętności naszej postaci. To właśnie tutaj będziemy mogli zwiększyć nasz atak, obronę czy zakres naszych umiejętności/ataków. Gra posiada również crafting przedmiotów. Podczas podróży będziemy zbierać przeróżne składniki, z których będziemy mogli stworzyć smoothie. Każdy przepis będzie posiadał swoje właściwości – odnowienie życia czy zwiększenie obrażeń danej umiejętności.

Gra nie posiada otwartego świata, zamiast tego przemierzamy zamknięte, liniowe poziomy. Wybieramy je na przygotowanej przez dewelopera mapie, która jest podzielona na strefy. Każda z nich będzie posiadała miasto, w którym będziemy mogli porozmawiać z postaciami niezależnymi. Będziemy mogli u nich wziąć misje czy też kupić nowe przedmioty. Ekwipunek będzie podnosił nasze statystyki, więc zbierana waluta w grze będzie miała całkiem dobre zastosowanie.

 

 

TRAILER

 

 

Na temat