Sid Meier’s Civilization VI

Rating: 8.8/10. From 5 votes.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Gatunek: Strategiczna

Data premiery: 16.11.2018

Wydawca: 2K Games

Liczba graczy: 1-4

Polska werjsa językowa: brak

Pegi: 12

7.5

Nasza ocena


Sid Meier's Civilization VI okładka

Sid Meier’s Civilization VI

PRZECZYTAJ RECENZJE

Gatunek: Strategiczna

Data premiery: 16.11.2018

Wydawca: 2K Games

Liczba graczy: 1-4

Polska wersja językowa: brak

Pegi: 12

Ocena użytkowników:
Rating: 8.8/10. From 5 votes.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.
Ocena redakcji:

7.5


Sid Meier’s Civilization VI to szósta część cyklu gier z serii Sid Meier. W rozgrywce zainteresowani mogą kierować wybraną przez siebie cywilizacją, na przestrzeni wielu lat. Ma się więc ogromny wpływ na to, jak dana cywilizacja będzie się rozwijała, jak będzie funkcjonowała na co dzień oraz jak będą się toczyć jej losy. Każdy ruch w grze musi być więc dokładnie przemyślany. Dzięki temu można stworzyć i rozwijać swoje imperium od podstaw, tak aby cały świat obawiał się królestwa gracza.

 

Gracze decydujący się na spróbowanie sił w Sid Meier’s Civilization VI muszą podjąć decyzję, jaką politykę chcą uprawiać w danej cywilizacji. Czy ma to być polityka pokojowa, czy też może autorytarna. Do wyboru ma się pięć wariantów gry, znacznie się od siebie różniących. W każdym wariancie chodzi jednak o to samo, aby doprowadzić wybraną cywilizację do końcowego zwycięstwa, siejąc postrach na całym świecie. To bardzo trudne zadanie, ale jak najbardziej możliwe do wykonania. Nowością jest to, ze ma się do dyspozycji zdecydowanie więcej narzędzi, jeśli chodzi o rozwijanie małych miasteczek.

 

Ważna jest to, że gracze mogą odkrywać nowe wynalazki, do pomocy mają różne programy naukowe, które mogą na każdym etapie prac rozwijać, zależnie od swoich preferencji. Badać można nowe technologie i stopniowo wprowadzać je do życia, aby cywilizacja była jeszcze bardziej rozwinięta i ponadczasowa. Korzystać można z różnych sił wsparcia, które będą zabezpieczać pracujących robotników. W grze można rywalizować samodzielnie, ale istnieje też opcja wybrania rozgrywki wieloosobowej.

 

Galeria

 

 

TRAILER

 

 

 

Sid Meier’s Civilization VI Nintendo Switch

 

Na temat