Super Mario Odyssey okładka

Super Mario Odyssey

Rating: 9.5/10. From 6 votes.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Gatunek: Platformowa, Przygodowa, Akcja

Data premiery: 27.10.2017

Wydawca: Nintendo

Liczba graczy: 1-2

Polska werjsa językowa: brak

Pegi: 3

Nasza ocena


Super Mario Odyssey okładka

Super Mario Odyssey

PRZECZYTAJ RECENZJE

Gatunek: Platformowa, Przygodowa, Akcja

Data premiery: 27.10.2017

Wydawca: Nintendo

Liczba graczy: 1-2

Polska wersja językowa: brak

Pegi: 3

Ocena użytkowników:
Rating: 9.5/10. From 6 votes.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.
Ocena redakcji:


Super Mario Odyssey to wysokiej jakości platformówka w wersji 3D przygotowana na konsole Nintendo Switch. Jak wskazuje nazwa w grze wcielić można się w rolę popularnego hydraulika, który na nowo przemierza świat w poszukiwaniu przygód.

 

Jaka jest fabuła?

 

Mario, którym porusza się gracz musi uratować swoją księżniczkę o imieniu Peach. Jest to jednak bardzo trudne zadanie, ponieważ na drodze staje mu wiele różnych przeszkód, z którymi musi sobie poradzić. Peach jest narażona na wzięcie ślubu z Bowserem, którego nie chce. Mario ma temu zapobiec, jednak wszystko zależy od poczynań gracza, który musi skupić się na rozgrywce, aby osiągnąć zamierzony cel.

 

Akcja gry nie toczy się jedynie w Grzybowym Królestwie, a w wirtualnej rzeczywistości, która wykreowana jest w bardzo oryginalny sposób. Dzięki temu można poczuć się jak prawdziwy bohater, który ratuje swoją ukochaną przed złem.

 

Wykorzystywanie różnorodnych zdolności

 

Podstawowym zadaniem gracza będzie wykorzystanie różnorodnych zdolności, które ma Mario. Chodzi tutaj głównie o zdolności akrobatyczne, dlatego też trzeba dobrze operować padem, aby móc sobie poradzić z poszczególnymi zadaniami. Walczyć z wrogimi siłami można na wiele sposobów, przede wszystkim skacząc innym postaciom z gry na głowy, przez co nie będą one już zatruwać bohaterowi życia. Oczywiście co jakiś czas będzie trzeba zmierzyć się z potężniejszymi postaciami, tzw. bossami, aby móc przejść do dalszego etapu gry.

 

Mario porusza się po różnych miejscach, np. po pustyniach, lasach, czy też wioskach. Platformówka jest więc bardzo rozwinięta względem innych gier, w których występuje Mario. Mapa gry posiada naprawdę spore rozmiary i trudno przemierzyć ją w całości, jednak jeśli będzie chciało się uwolnić księżniczkę będzie trzeba dotrzeć do wielu oddalonych od siebie miejsc. Na uwagę zasługuje też czapka bohatera, która jest żywa. Dzięki niej można oprócz tego zyskać nowe umiejętności, dlatego podczas rozgrywki powinno zwracać się na nią uwagę. Tym samym można zwiększyć swoje szanse na uratowanie księżniczki. Gra przeznaczona jest głównie dla młodszych graczy, którzy lubią tego typu przygody, jednak dorośli z pewnością również się w niej odnajdą, przypominając sobie gry z serii Mario. Jest to swego rodzaju powrót do dzieciństwa, obdarzony nieco bardziej nowoczesnymi gadżetami. Na pewno można przy tej grze dobrze się bawić i pokonywać skutecznie kolejne przeszkody, tak aby dotrzeć w końcu do księżniczki.

 

GALERIA

 

 

 

TRAILER

 

Super Mario Odyssey

 

 

 

Na temat