The Legend of Zelda: Breath of the Wild

Rating: 9.8/10. From 21 votes.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Gatunek: RPG, Sandbox

Data premiery: 03.03.2017

Wydawca: Nintendo

Liczba graczy: 1

Polska werjsa językowa: brak

Pegi: 12

10

Nasza ocena


The Legend of Zelda: Breath of the Wild okładka

The Legend of Zelda: Breath of the Wild

PRZECZYTAJ RECENZJE

Gatunek: RPG, Sandbox

Data premiery: 03.03.2017

Wydawca: Nintendo

Liczba graczy: 1

Polska wersja językowa: brak

Pegi: 12

Ocena użytkowników:
Rating: 9.8/10. From 21 votes.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.
Ocena redakcji:

10


The Legend of Zelda: Breath of the Wild to popularna gra przygodowa dostarczona na rynek przez firmę Nintendo. W trakcie gry gracz wciela się w głównego bohatera, Linka. Gracz będzie miał do wykonania kilka podstawowych zadań, dzięki którym uda się mu dowiedzieć jaka jest przyczyna upadku krainy Hyrule. Gra jest bardzo dynamiczna, pełno w niej zwrotów akcji i niespodziewanych sytuacji.

 

Jaka jest fabuła?

 

Akcja gry rozpoczyna się w doszczętnie zniszczonej krainie Hyrule. Gracz na samym wstępie nie za bardzo wie, co się stało, dlatego musi zrobić wszystko, co w jego mocy, aby odkryć tajemnicę zniszczenia i ukarać winne za to osoby.

 

Różna mieszanka gier

 

Gra nie jest typową grą przygodową, ponieważ połączonych w niej jest kilka typów różnych gier, mianowicie akcji, czy też survival. Tym samym rozgrywka staje się jeszcze bardziej emocjonująca i dynamiczna. Gracz jest w stanie dostać się w każdy wymyślony przez siebie zakamarek, nie ma żadnych zamkniętych stref, do których nie będzie można się dostać. Celem jest przecież odkrycie tajemnicy zniszczenia krainy Hyrule. Każda przygoda wiąże się z profesjonalnym przygotowaniem i zebraniem niezbędnego wyposażenia, dlatego też gracze będą musieli wykonać wiele ciekawych zadań, aby dostać się do nowego etapu gry.

Wcielając się w postać Linka gracze muszą zdobyć różnorodne składniki, które pomogą im przeżyć. Tyczy się to zarówno pożywienia, jak i napojów. Potem trzeba zrobić z nich użytek, np. przy ognisku, aby móc przeżyć kolejny dzień i poruszać się naprzód, aż rozwiąże się całą zagadkę. Trzeba zdobyć np. ciepłą odzież, aby udać się w mroźne zakamarki, dlatego rozgrywka zajmuje trochę czasu.

 

Informacje techniczne

 

Pod kątem graficznym The Legend of Zelda: Breath of the Wild jest grą z najwyższej półki. Elementy graficzne zostały bardzo dobrze dopracowane, nie ma żadnych rażących błędów, które mogłyby uprzykrzyć życie graczowi. Najważniejszą zaletą gry jest to, że świat w którym porusza się Link jest bardzo zróżnicowany, przestronny i można udać się do wielu ciekawych miejsc, nie musząc poruszać się jedynie w ograniczonym kręgu. Dodatkowo gracze mogą liczyć na niesamowite efekty świetle oraz dźwiękowe. Warto wspomnieć o tym, że duży wpływ na rozgrywkę mają też zmieniające się w grze warunki pogodowe, więc przy zaliczaniu kolejnych zadań trzeba mieć je na uwadze. 

Jest to gra dla pojedynczej osoby, przy której można się bardzo dobrze bawić i stracić przy niej mnóstwo czasu, bo jest naprawdę wciągająca. Cieszy się bardzo pochlebnymi opiniami ze strony graczy z całego świata.

 

Galeria

 

[carousel_slide id=’4166′]

 

Trailer

 

Na temat