Nintendo Switch PRO OLED
Hero NewsRecenzja
Hero NewsArtykuł

Universal Display Corporation wspomina w swoim raporcie o Nintendo Switch Pro i ekranach OLED

W ostatnich miesiącach dużo się mówi o Nintendo Switch Pro,…

10 maja 2021

W ostatnich miesiącach dużo się mówi o Nintendo Switch Pro, kolejnej wersji niezwykle popularnej konsoli. Universal Display Corporation, firma odpowiedzialna za badania i rozwój technologii OLED wykorzystywanej dziś w różnych urządzeniach elektronicznych, skomentowała interesujące informacje dotyczące nowego modelu konsoli „Nintendo Switch Pro”.

 

Podczas ostatniej konferencji z inwestorami, która odbyła się 6 maja w celu ujawnienia wyników finansowych za ostatni kwartał i planów na przyszłość firmy Universal Display Corporation, prezes i dyrektor generalny Steven V. Abramson skomentował różne aspekty wykorzystania technologii OLED:

 

Rynek IT OLED kwitnie dzięki wprowadzaniu nowych produktów. Tylko w ostatnim miesiącu zaprezentowano wiele nowych laptopów OLED, w tym Xiaomi Mi Laptop Pro 15 i Dell XPS 13 9310. Na rynku gier wideo, który po raz pierwszy trafia do naszych raportów, Nintendo wybrało ekran OLED do nowy Nintendo Switch Pro, dla niektórych jego funkcji, takich jak wyższy kontrast i krótszy czas reakcji.

 

O tym, że kolejna wersja konsoli Nintendo Switch otrzyma ekrany OLED wspomniano po raz pierwszy w raporcie Bloomberg. Jednak wypowiedź prezesa Universal Display Corporation to pierwsza sytuacja kiedy jakaś firma potencjalnie zaangażowana w projekt celowo wspomina o ewentualnym wyborze Nintendo ekranów OLED i zupełnie nowym modelu Nintendo Switch. Nie wspominaliby o tym w swoim oficjalnym raporcie, jeśli nie posiadaliby pewnych informacji dotyczących Nintendo Switch Pro i ekranów OLED.

 

Z pewnością dodaje ogromnej wiarygodności wcześniejszym plotkom, choć na razie nie możemy nic potwierdzić w 100%, dopóki Nintendo nie podejmie decyzji w tej sprawie. Oczekuje się, że nowy model Nintendo Switch zostanie ujawniony na światowym rynku jeszcze w tym roku.

 

Źródło:

 

 

 


Redaktor

Donat Gronek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *