Apex Legends Switch
Hero NewsRecenzja
Hero NewsArtykuł

Wygląda na to, że właśnie ujawniono datę premiery Apex Legends dla Nintendo Switch

EA chyba ostatnio nie ma szczęścia do wycieków związanymi z…

19 stycznia 2021

EA chyba ostatnio nie ma szczęścia do wycieków związanymi z wydaniami na Nintendo Switch. Dopiero co informowaliśmy was o Plants Vs. Zombies: Battle for Neighborville – Complete Edition, które ma ukazać się na hybrydowej konsoli Nintendo w połowie marca. Teraz przyszła kolej na Apex Legends, które wedle dzisiejszego przecieku pojawi się na Nintendo Switch dnia 2 lutego, czyli w dzień rozpoczęcia 8 sezonu tego darmowego battle royale od Respawn Entertainment.

 

Według opisu najnowszego japońskiego zwiastuna gry który pojawił się na oficjalnym kanale YouTube, premiera Apex Legends na Nintendo Switch przypada na 2 lutego 2020 r., co zbiega się z rozpoczęciem 8 sezonu. Adnotacja o planowanym uruchomieniu hitowego battle royale od Respawn i EA dla Switcha ukazała się tylko w japońskiej wersji trailera. Te samo video w anglojęzycznym wydaniu nic o tym jednak nie wspomina.

 

 

Oczywiście gdy informacja została odkryta i wypłynęła na szerokie wody została ona natychmiastowo usunięta z z japońskiego kanału YouTube. Do końca nie wiadomo, czy jest to wynik błędu, czy może jednak jeden z PR’ów Apex/Respawn puścił parę z ust zbyt wcześnie.

 

Apex Legends planowo miało ukazać się na Nintendo Switch pod koniec zeszłego roku. Główny dyrektor gry Chad Grenier w październikowym oświadczeniu ujawnił jednak, że premiera battle royale na platformie Nintendo zostanie przesunięta do 2021 roku. Wszystko po to, by gracze otrzymali „sprawiedliwe i wspaniałe doświadczenie”. Apex Legends w tamtym okresie nie był po prostu gotowy do wydania na Switcha i zdecydowano się popracować nad optymalizacją przez kolejnych kilka miesięcy.

 

Jeśli Switchowa wersja Apex Legends ma rzeczywiście pojawić się wraz z początkiem sezonu 8, to na dniach powinniśmy otrzymać oficjalne potwierdzenie ze strony EA oraz Respawn. Trzymamy kciuki!

 


Redaktor

Donat Gronek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *