Children of Morta okladka

Children of Morta

Rating: 9.0/10. From 3 votes.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Gatunek: RPG, Hack and Slash

Data premiery: 30.06.2019

Wydawca: 11 bit studios

Liczba graczy: 1

Polska werjsa językowa: napisy

Pegi: 12

Nasza ocena


Children of Morta okladka

Gatunek: RPG, Hack and Slash

Data premiery: 30.06.2019

Wydawca: 11 bit studios

Liczba graczy: 1

Polska wersja językowa: napisy

Pegi: 12

Ocena użytkowników:
Rating: 9.0/10. From 3 votes.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.
Ocena redakcji:


Children of Morta to gra RPG będąca dziełem studia Dead Mage, której wydawcą jest polska marka 11 bit studios. Produkcja ta utrzymana jest w stylistyce retro, dzięki czemu z pewnością przypadnie do gustu osobom, które uwielbiają klasykę. Na platformę Nintendo Switch dostępna jest ona od czerwca 2019 roku. Co ciekawe, jest to jeden z tych tytułów, które zostały współfinansowane przez samych graczy za pośrednictwem Kickstartera.

 

Zostań strażnikiem góry!

 

Rodzina Bergsonów od pokoleń mieszka u podnóża góry Morta stanowiącej symbol dobrobytu oraz źródła sił życiowych. Nieoczekiwanie jednak do krainy przedostają się ciemne moce. Nagle zaczynają ginąć zwierzęta, a w okolicy pojawiają się plugawe stwory, które niszczą piękno świata. Rodzina musi zatem stanąć do walki, jak i odkryć, kto stoi za tymi zdarzeniami. Możemy w czasie rozgrywki wcielić się w różnych członków rodziny, gdzie każdy z nich posiada inne umiejętności. Bardzo ważne jest to, że do wyboru mamy aż 7 zróżnicowanych postaci. W ten oto sposób przeciwników możemy atakować mieczem, z łuku, jak i również miotać w nich ognistymi kulami. W toku gry przemierzać będziemy lasy, mroczne jaskinie. Oczywiście twórcy postawili na system rozwoju postaci, które dzięki miksturom czy punktom doświadczenia zwiększają swe moce i umiejętności. Ponadto to od naszych wyborów zależy dalszy ciąg wydarzeń, więc samemu budujemy tu historię.

 

Klasyka w nowym wydaniu

 

Children of Morta jest tytułem, który sporo czerpie z innych tytułów RPG. Jednak wprowadzono w nim wiele elementów przygodówki, przez co gra ta bardzo wyróżnia się na rynku. Wizualnie Children of Morta przypomina gry z końca lat 80. czy początku 90. W toku rozgrywki należy eksplorować poszczególne poziomy, niszczyć przeciwników, zbierać przedmioty. Zetknąć się tutaj możemy z systemem replay value, kiedy to po każdej śmierci trafiamy z zebranym doświadczeniem i przedmiotami do siedziby rodzinnej. Ogromnym atutem tej produkcji jest fakt, że mimo pikselowej formy prezentuje się ona zjawiskowo, z bogactwem kolorów, szczegółów oraz ciekawych animacji.

 

GALERIA

 

 

 

TRAILER

 

 

Children of Morta Nintendo Switch

 

 

 

Na temat