Splatoon 3 Chill Season 2.0.0
NewsRecenzja
NewsArtykuł

Chill Season wystartował w Splatoon 3. Aktualizacja wprowadza m.in. dwie nowe areny, trzy nowe bronie oraz tryb X Battle

Nintendo w ostatnich tygodniach systematycznie aktualizuje i wprowadza nowości do…

30 listopada 2022

Nintendo w ostatnich tygodniach systematycznie aktualizuje i wprowadza nowości do swoich największych wydań z 2022 roku na Nintendo Switch. Po właśnie wypuszczonym update dla Nintendo Switch Sports, który wprowadził dyscyplinę Golfa do gry, przyszedł czas na hitowe Splatoon 3. Gra została zaktualizowana do wersji 2.0.0 wprowadzając masę nowości!

 

 

Aktualizacja 2.0.0 dla Splatoon 3 jest już dostępna do pobrania i instalowania. Jest to jedna z tych „major update”, które wprowadzają do gry naprawdę sporo nowego contentu. Całość została nazwana przez Nintendo jako „Chill Season 2022”.

 

Od dzisiaj w Splatoon 3 możecie pobawić się na dwóch, zupełnie nowych arenach; Brinewater Springs i Flounder Heights. Oczywiście możecie po nich biegać korzystając z trzech zupełnie nowych głównych broni.

Tryb Salmon Run otrzymał nową/starą planszę Marooner’s Bay znaną ze Splatoon 2. Oprócz tego tryb Salmon Run wprowadza nowe wydarzenia „Big Run”, podczas których co kilka miesięcy będą płynąć w górę rzeki ogromne fale łososiowatych. Podczas tych wydarzeń bitwy Salmon Run będą nagradzać graczy specjalnymi nagrodami i ekskluzywnymi przedmiotami. Inauguracja Big Run jest zaplanowana na 12 grudnia.

Jednak może i najważniejszą informacją dla doświadczonych graczy Splatoon jest fakt, iż do gry powraca znany i lubiany tryb „X Battle”. Dzięki temu gracze z rankingiem S+0 lub wyższym mogą rywalizować o „X Power”. Uczestniczący gracze zostaną automatycznie przydzieleni do jednej z dwóch lig zależnych od ich terytorium; Takoroka Division dla Japonii, Hongkongu, Korei Południowej, Australii i Nowej Zelandii; oraz Tentatek dla obu Ameryk i Europy.

Twórcy nie zapomnieli także o aktualizacji sklepu. W storze został dodany nowy katalog zawierający ponad 50 nowych przedmiotów, w tym nowy sprzęt, tytuły, Splashtagi, dekoracje, naklejki i emotki.

Na koniec warto wspomnieć o tym, że Splatoon 3 otrzymał szereg mniejszych, bądź większych poprawek mających na celu ogólną poprawę rozgrywki oraz naprawy niektórych błędów, na które można było natrafić w grze.

 

Splatoon 3 ukazał się ekskluzywnie na konsoli Nintendo Switch 8 września. Jest to jedna z największych tegorocznych premier Nintendo. Jak podano do wiadomości, w trzy tygodnie od premiery gry została ona zakupiona niemal w 8 milionach egzemplarzy! W naszej recenzji Splatoon 3 otrzymał mocne 9/10.

 


Redaktor

Donat Gronek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *