Fire Emblem: Three Houses

Rating: 8.0/10. From 2 votes.
Please wait...

Gatunek: Przygodowa

Data premiery: 26.07.2019

Wydawca: Nintendo

Liczba graczy: 1

Polska werjsa językowa: brak

Pegi: 12

9

Nasza ocena


Fire Emblem Three Houses

Fire Emblem: Three Houses

PRZECZYTAJ RECENZJE

Gatunek: Przygodowa

Data premiery: 26.07.2019

Wydawca: Nintendo

Liczba graczy: 1

Polska wersja językowa: brak

Pegi: 12

Ocena użytkowników:
Rating: 8.0/10. From 2 votes.
Please wait...
Ocena redakcji:

9


Fire Emblem: Three Houses to gra posiadająca w sobie zarówno elementy taktyczne, jak i strategiczne. Bohaterowie zostają przeniesieni do świata fantastycznego, który może ich bardzo zadziwić. Gracz będzie nauczycielem w akademii wojskowej, pod sobą będzie miał wielu podopiecznych, których ma za zadanie wyszkolić na prawdziwych żołnierzy z krwi i kości. Akademia szkoli jednak żołnierzy należących do trzech mocarstw. Co ważniejsze rywalizują one między sobą, dlatego też podczas szkoleń może dochodzić do różnych starć oraz konfliktów, a zadaniem nauczyciela jest reagowanie na takie sytuacje, aby nie dochodziło do nich zbyt często i nikt przy tym nie ucierpiał.

 

Mocarstwa znacznie się od siebie różnią, ponieważ posiadają inne ideologie, inną wizję państwa oraz różne cele. Jak widać przedstawicieli takich mocarstw nie da się ze sobą w żaden sposób pogodzić, dlatego należy starać się trzymać nad nimi pieczę. Gracz może wcielić się w nauczyciela w wersji męskiej lub żeńskiej, jak komu wygodniej. Wybiera się dom studencki, którym będzie się opiekowało podczas wizyty w akademii wojskowej. Ważnym zadaniem nauczyciela będzie nie tylko rozwijanie umiejętności wśród swoich podopiecznych, ale też rozmawianie z nimi o codziennych problemach, czy trenowanie ich w wybranych przez nich dziedzinach. Nie można więc zamykać się jedynie na treningi, ale należy otworzyć się na dialogi z podopiecznymi, którzy będą mówili nauczycielowi co ich boli, z czym nie mogą sobie poradzić, itd.

 

Istotnym czynnikiem w rozgrywce będzie profesjonalne prowadzenie tzw. manewrów treningowych. Z pewnością dla mało doświadczonych osób w początkowej fazie nie będzie to prosta czynność, jednak z czasem nauczyciel będzie mógł wprowadzać do przygotowywanych planów nowe ćwiczenia, które będą rozwijały każdego podopiecznego po kolei. Podczas takich manewrów dochodzi jednak do bardzo niebezpiecznych pojedynków, w których młodzi adepci akademii wojskowej mogą nawet stracić życie. Nauczyciel nie może do tego dopuścić, dlatego musi przekazać im posiadaną przez siebie wiedzę i chronić ich przed niebezpieczeństwami, które na nich czyhają każdego dnia ćwiczeń. To sprawia, że Fire Emblem: Three Houses staje się atrakcyjna, bardzo dynamiczna i pełno w niej nieprzewidzianych zwrotów akcji. Postacie mogą zarządzać swoim ekwipunkiem, cały czas można zaopatrywać je w różne nowe przedmioty, które zdobywa się np. na manewrach wojskowych. Dodatkowo warto bazować także na zdobywanych punktach doświadczeniach bojowego, im więcej punktów postać będzie miała na swoim koncie, tym lepiej będzie wyszkolona.

 

GALERIA

 

 

 

TRAILER

 

 

Fire Emblem: Three Houses

 

 

 

Na temat