We. The Revolution

Hollow Knight Silksong

Rating: 6.0/10. From 3 votes.
Please wait...

Gatunek: Roguelike, Akcja

Data premiery: 31.12.2019

Wydawca: Team Cherry

Liczba graczy: 1

Polska werjsa językowa: brak

Pegi: 12

Nasza ocena


We. The Revolution

Hollow Knight Silksong

PRZECZYTAJ RECENZJE

Gatunek: Roguelike, Akcja

Data premiery: 31.12.2019

Wydawca: Team Cherry

Liczba graczy: 1

Polska wersja językowa: brak

Pegi: 12

Ocena użytkowników:
Rating: 6.0/10. From 3 votes.
Please wait...
Ocena redakcji:


Hollow Knight Silksong to sequel sporego przeboju z 2017 roku, który powstał dzięki zbiórce na Kickstarterze. Poprzednie dzieło studia Team Cherry okazało się ogromnym sukcesem, zyskując miano jednej z najlepszych dwuwymiarowych platformówek wydanych w ostatnich latach. Silksong po raz kolejny jest ciekawym metroidem, który zawiera w sobie wiele ukrytych przejść oraz sekretnych misji.

 

Przygody księżniczki Hornet

 

W grze Hollow Knight Silksong wcielamy się w rolę księżniczki Hornet z królestwa Hallownest. Pewnego dnia zostaje ona niespodziewanie porwana i przeniesiona do nieznanego sobie miejsca. Naszym zadaniem będzie oswobodzenie się z niewoli jak i powrót do domu. W międzyczasie musimy jednak odbyć podróż na najwyższy szczyt krainy, gdzie dowiemy się, kto stoi za porwaniem księżniczki. Pod względem rozgrywki Hollow Knight Silksong przypomina pierwowzór. Tutaj także będziemy eksplorować poszczególne miejsca, jak i również wykonywać główne oraz poboczne zadania. Czekać będą na nas zarówno ciemne i mroczne jaskinie, jak i również wrzosowiska, tajemnicze miasta czy rafy koralowe. W międzyczasie przed nami pojawiać się będzie wielu wrogów i pułapek, które musimy pokonać, aby przedostać się do następnego świata.

 

Sporo nowości

 

Choć pod względem graficznym, muzycznym Hollow Knight Silksong będzie podobny do jedynki, to jednak twórcy wprowadzili kilka istotnych ulepszeń. Przede wszystkim obok dawnych wrogów pojawi się aż 150 nowych przeciwników, w tym również bossów. Do tego nasza główna bohaterka będzie miała do wyboru o wiele więcej opcji obrony i zadawania ciosów, a także może wytwarzać bronie, zastawiać pułapki. Sterowanie w grze różni się nieco od pierwszej części, dlatego też trzeba nastawić się na nieco więcej zręczności. Po zakończeniu gry odblokowany zostaje specjalny tryb Silk Soul, który stanowić będzie dodatkowe wyzwanie dla ambitnych graczy. Bardzo dobrą wiadomością jest fakt, że za ścieżkę dźwiękową ponownie odpowiedzialny jest Christopher Larkin, którego soundtrack do pierwszej części do dziś cieszy się dużym uznaniem.

 

 

TRAILER

 

 

 

Hollow Knight Silksong

 

 

Na temat