Ni No Kuni Switch

Ni no Kuni: Wrath of the White Witch

Rating: 9.0/10. From 2 votes.
Please wait...

Gatunek: RPG

Data premiery: 20.09.2019

Wydawca: Bandai Namco

Liczba graczy: 1

Polska werjsa językowa: brak

Pegi: 12

Nasza ocena


Ni No Kuni Switch

Ni no Kuni: Wrath of the White Witch

PRZECZYTAJ RECENZJE

Gatunek: RPG

Data premiery: 20.09.2019

Wydawca: Bandai Namco

Liczba graczy: 1

Polska wersja językowa: brak

Pegi: 12

Ocena użytkowników:
Rating: 9.0/10. From 2 votes.
Please wait...
Ocena redakcji:


Ni no Kuni: Wrath of the White Witch to wyjątkowa gra, która swą premierę miała w grudniu 2010 roku na platformę NDS. 20 września 2019 jej odnowiona wersja zawita z kolei na Nintendo Switch.

 

Niezwykła interaktywna animacja

 

Jest to produkcja, która stanowi efekt współpracy studia Level 5 oraz firmy Ghibli, która znana jest jako ceniony na świecie producent japońskich animacji. Dlatego też niezwykle bogata plastyka, warstwa wizualna świata przedstawionego, postaci sprawia, że można mieć wrażenie, iż jest to wręcz płynna animacja, a nie tytuł na konsolę. W tym jRPG-u wcielamy się w 13-letniego chłopca Oliviera. W wyniku niewyjaśnionej choroby mama chłopca umiera. Gdy zrozpaczony chłopiec wypłakuje się w swą ulubioną maskotkę, ta nagle ożywa i zabiera go ze sobą do tajemniczego świata. Okazuje się, że w równoległym wymiarze znajdują się identyczne postaci do tych ziemskich, które są połączone ze swymi sobowtórami. Okazuje się, że odpowiedniczka mamy Oliviera jest w nowej krainie potężną czarodziejką, która walczy z siłami zła. Chłopiec wierząc w to, że pomagając czarodziejce, będzie w stanie przywrócić mamę do życia, wyrusza na wyprawę pełną przygód.

 

Urozmaicona rozgrywka

 

Jak to zwykle bywa z gatunkiem jRPG, Ni no Kuni: Wrath of the White Witch zapewnia niezwykle urozmaiconą rozgrywkę. Przede wszystkim naszym zadaniem będzie przemierzanie całej krainy, poszczególnych miast, wchodzenie w interakcję z lokalnymi mieszkańcami. Możemy u nich zaopatrzyć się w niezbędne przedmioty, jak i również wykonywać dla nich poboczne zadania. Ponadto na swej drodze spotkamy wielu przeciwników, z którymi zazwyczaj musimy toczyć pojedynki. Sama walka ma charakter turowy z akcją w czasie rzeczywistym: możemy co kilka sekund wykonywać nowy ruch. Walczymy nie tylko samym Olivierem, lecz również i kilkoma pomocniczymi postaciami. Jak już wspomnieliśmy, dzięki współpracy ze znanym studiem animacyjnym, Ni no Kuni: Wrath of the White Witch będzie idealną propozycją dla fanów japońskich filmów animowanych.

 

TRAILER

 

Ni no Kuni: Wrath of the White Witch

 

 

Na temat