Hero NewsRecenzja
Hero NewsArtykuł

Nowy kontroler 8BitDo Pro 2 kompatybilny z Nintendo Switch posiada tylne łopatki, przełącznik profili i nie tylko.

Jeden z najlepszych kontrolerów do Nintendo Switch otrzyma uaktualnienie. Firma…

16 marca 2021

Jeden z najlepszych kontrolerów do Nintendo Switch otrzyma uaktualnienie. Firma 8BitDo ujawniła swój nowy kontroler 8BitDo Pro 2, który zadebiutuje na rynku 12 kwietnia.

 

 

8BitDo Pro 2 zawiera sporo podobieństw do obecnego w sprzedaży od 2019 roku SN30 Pro +, chociaż nowy wariant posiadać będzie kilka nowych funkcji. Kontynuacja flagowego kontrolera od 8BitDo zaoferuje nowe mapowane przyciski łopatek z tyłu urządzenia, przycisk do przełączania między profilami oraz przycisk zmiany trybu. Przyciski i łopatki można również programować za pomocą makr.

8BitDo Pro 2 zaoferuje trzy różne profile z własnymi konfiguracjami przycisków. Użytkownicy mogą przełączać się między tymi profilami za pomocą przycisku na kontrolerze. Wcześniej było to możliwe tylko za pośrednictwem oprogramowania 8BitDo na komputerze. Kontroler Pro 2 posiada również przycisk, który pozwala użytkownikom dostosować tryb połączenia. Na przykład użytkownicy mogą przełączać się między trybem Nintendo Switch lub Androidem w kilka sekund. Wcześniej zmiana urządzenia trwała o wiele dłużej. Guzik ten umożliwia także łatwe i szybkie sparowanie kontrolera z wybranym urządzeniem.

Przyciski gamepada można również konfigurować i zmieniać za pomocą oprogramowania 8BitDo Ultimate. Ta aplikacja była już dostępna dla Windows i macOS, ale firma wprowadza również wersję mobilną na Androida i iOS z Pro 2. Za pomocą tego oprogramowania można również ustawić czułość wyzwalaczy i drążków oraz siłę silnika wibracyjnego. 8BitDo prezentuje możliwości aplikacji na smartphonach w poniższym video:

 

 

Kontroler 8BitDo Pro 2 będzie dostępny w trzech kolorach: czarnym, szarym lub szarym klasycznym. Pod względem wzornictwa nowy Pro 2 jest podobny do swojego poprzednika. Oba kontrolery mają styl retro z klasycznym krzyżakiem. Ulepszony pad od 8BitDo będzie kompatybilny z Nintendo Switch, PC, Android oraz macOS.

 

Nowy kontroler od 8BitDo możesz już teraz zamówić w przedsprzedaży 8BitDo Pro 2 na Amazon za 49.99USD

 


Redaktor

Donat Gronek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *