We. The Revolution

Resident Evil 4 HD

Rating: 8.0/10. From 1 vote.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Gatunek: Horror, Przygodowy

Data premiery: 20.05.2019

Wydawca: Capcom

Liczba graczy: 1

Polska werjsa językowa: brak

Pegi: 18

Nasza ocena


We. The Revolution

Resident Evil 4 HD

PRZECZYTAJ RECENZJE

Gatunek: Horror, Przygodowy

Data premiery: 20.05.2019

Wydawca: Capcom

Liczba graczy: 1

Polska wersja językowa: brak

Pegi: 18

Ocena użytkowników:
Rating: 8.0/10. From 1 vote.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.
Ocena redakcji:


Resident Evil 4 przez wielu fanów całej serii uznawany jest za najlepszą grę. Oryginalna wersja swą premierę miała w 2005 roku na PlayStation 2 oraz GameCube. Resident Evil 4 HD to oczywiście zremasterowana odsłona od firmy Capcom, z o wiele lepszą grafiką oraz warstwą dźwiękową. Od maja 2019 roku także i na Nintendo Switch można przemierzać świat opanowany przez zombie.

 

Tym razem Hiszpania!

 

Większość tytułów Resident Evil mniej lub bardziej związana jest z Raccoon City. Tym razem jednak przenosimy się do Hiszpanii. Wcielamy się tutaj w rolę Leona S. Kennedy’ego, czyli byłego policjanta, który pojawił się w Resident Evil 2. Tym razem jest on jednak rządowym agentem. który odpowiada za bezpieczeństwo prezydenta i jego rodziny. Gdy nagle urywa się kontakt z córką głowy państwa, która wyjechała na studia do Hiszpanii, nasz bohater musi niezwłocznie udać się do Europy i znaleźć dziewczynę. Na miejscu okazuje się jednak, że ludzie zostali zarażeni tajemniczym pasożytem, przez co zamienili się w mutanty. Leon nie tylko będzie musiał zmierzyć się z potworami, lecz także członkami tajemniczej sekty.

 

Rozgrywka

 

Czwarta odsłona Resident Evil wprowadziła do rozgrywki wiele rewolucyjnych rozwiązań. Przede wszystkim zmieniono sposób sterowania postacią. Od tego momentu zamiast klasycznego ruchu postaci i widoku poniekąd z góry, mamy do czynienia z trybem trzecioosobowym. Wpływa to na lepsze sterowanie Leonem, jak i sposób celowania. Tradycyjnie po drodze musimy zbierać wszelką amunicję, nowe bronie (arsenał jest tu całkiem spory), jak i środki lecznicze. Ponadto powinniśmy szukać wszelkich wskazówek oraz rozwiązywać zagadki logiczne. W międzyczasie przyjdzie nam walczyć z bossami, jak i stoczyć finalną potyczkę z najgroźniejszym przeciwnikiem. Ciekawy jest w grze tryb Quick Time Event, gdy podczas walki z silniejszymi potworami musimy w danym momencie wciskać symbole pojawiające się na ekranie. Tradycyjnie i Resident Evil 4 HD dostępny jest jedynie dla pojedynczego gracza.

 

GALERIA

 

 

 

TRAILER

 

 

Resident Evil 4 HD Nintendo Switch

 

 

 

Na temat