Super Mario Maker 2 

Rating: 8.7/10. From 3 votes.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Gatunek: Akcja, Platformowa

Data premiery: 28.06.2019

Wydawca: Nintendo

Liczba graczy: 1

Polska werjsa językowa: brak

Pegi: 3

7

Nasza ocena


Super Mario Maker 2 okładka

Super Mario Maker 2 

PRZECZYTAJ RECENZJE

Gatunek: Akcja, Platformowa

Data premiery: 28.06.2019

Wydawca: Nintendo

Liczba graczy: 1

Polska wersja językowa: brak

Pegi: 3

Ocena użytkowników:
Rating: 8.7/10. From 3 votes.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.
Ocena redakcji:

7


Super Mario Maker 2 to gra bardzo rozwijająca, ponieważ trzeba w niej kreatywnie myśleć, aby przechodzić kolejne poziomy przygotowane przez producentów. W grze buduje się poszczególne platformy, które pokonywane są później przez bohaterów znanych graczom z serii Super Mario. Dysponować można więc różnymi narzędziami, przedmiotami i przyrządami, aby zbudować z nich niesamowite kombinacje lub labirynty, wedle własnych upodobań. Całość obsługiwana jest przy pomocy specjalnie stworzonego ekranu dotykowego, tak aby móc bez problemów przechodzić wyznaczone przez producenta poziomy. Nie powinno być z tym problemów, jeśli ktoś miał już styczność z grami z serii Super Mario, a są one rozpoznawalne praktycznie na całym świecie. W konkretnych miejscach będzie trzeba więc umieścić rury, cegły oraz wrogów.

 

Z pozoru nie jest to trudne zadanie, jednak trzeba potem przetestować stworzoną przez siebie kombinację, czy aby na pewno jest ona prawidłowa. W wielu przypadkach może się okazać, że pojawiają się w niej błędy. Co za tym idzie trzeba będzie je w jakiś sposób wyeliminować. Oczywiście po przeprowadzonych testach, w stworzonej przez siebie trasie można wprowadzić drobne poprawki, aby przy kolejnej próbie pokonania trasy nie doszło do jakichś nieprzewidzianych trudności. Jest to gra zarówno dla młodzieży, jak i osób dorosłych, można w niej nauczyć się projektować, co przyda się na pewno późniejszym architektom. Stworzone przez siebie w Super Mario Maker 2 poziomy można potem udostępniać na zewnątrz, aby mogli się z nimi zapoznać gracze z innych kontynentów, którzy będą je oceniać. Można się też wzorować na stworzonych przez nich mapach. Jak widać obserwowanie poczynań innych graczy jest bardzo ważną kwestią, ponieważ dzięki temu można znacznie rozwijać swoje zdolności i stawać się coraz lepszym kreatorem.

 

Wraz z kolejnymi pokonywanymi poziomami można odblokowywać nowe skórki oraz narzędzia. Gra nie należy do tych z gatunku najtrudniejszych, na pewno jednak nie powinna zanudzić, zwłaszcza jeśli ktoś jest na co dzień zafascynowany światem architektury i projektowania. Można poćwiczyć przy tej rozgrywce swoje umiejętności przed jakimś ważnym egzaminem lub też spróbować stworzyć naprawdę ekstremalną trasę dla bohaterów z serii Super Mario. Wykonać należy jednak ogrom pracy, aby cała trasa nie zawierała żadnych błędów, dlatego do testów również należy podchodzić z dużym zaangażowaniem. To dzięki nim można spostrzec ewentualne błędy i wprowadzić w wybranych miejscach poprawki, tak aby trasa mogła być pokonana bez narażenia bohaterów na jakieś urazy lub niepowodzenia.

 

GALERIA

 

 

 

TRAILER

 

 

Super Mario Maker 2

 

 

 

Na temat