Vampyr

Rating: 8.0/10. From 2 votes.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Gatunek: RPG

Data premiery: 29.10.2019

Wydawca: Focus Home Interactive

Liczba graczy: 1

Polska werjsa językowa: napisy

Pegi: 18

6

Nasza ocena


Gatunek: RPG

Data premiery: 29.10.2019

Wydawca: Focus Home Interactive

Liczba graczy: 1

Polska wersja językowa: napisy

Pegi: 18

Ocena użytkowników:
Rating: 8.0/10. From 2 votes.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.
Ocena redakcji:

6


Vampyr to dotychczas najbardziej ambitna produkcja niezależnego, francuskiego studia Dontnod Entertainment, którego największym hitem jest Life is Strange. W przypadku Vampyra mamy do czynienia z pełnoprawną, krwawą grą RPG. Tytuł pierwotnie zadebiutował w czerwcu 2018 roku na PS4, Xbox One oraz PC.

 

Dwie choroby, jedno miasto

 

Akcja gry toczy się na ulicach Lodynu, który w tym momencie jest terroryzowany przez wirusa grypy nazywanego Hiszpanką. Głównym bohaterem jest Jonathan Reid, wojskowy chirurg, który dopiero co wrócił z frontu I wojny światowej. Zaraz po powrocie Reid zostaje zaatakowany przez tajemniczą postać. Po odzyskaniu świadomości okazuje się, że bohater stał się tytułowym wampirem. Od tej pory hiszpanka nie jest jedyną chorobą, z którą musi walczyć Jonathan. Wampiryzm, który otrzymał po ataku przysporzy mu jeszcze więcej problemów. Wyborem gracza jest wybór postaci, z których powinien pożywić się Jonathan Reid. Te decyzje będą miały wpływ na to, które z czterech zakończeń zobaczymy.

 

Rozgrywka

Jak na RPG przystało, tytuł zaoferuje rozmaite zadania główne oraz poboczne, w których będziemy musieli dokonywać często trudnych moralnie wyborów. Musimy też mieć na uwadze fakt, że w grze sterujemy Jonathan Reid, świeżo zarażonym wampiryzmem. Przez swoją chorobę będzie musiał zaspokajać swój krwawy głód. To od nas zależy z jakiej postaci wypijemy krew, może to być ktokolwiek. Może to być wróg bądź sojusznik. Musimy jednak mieć na uwadze, że każda nasza akcja przyniesie odmienne konsekwencje i będzie miała wpływ na pozostałych mieszkańców Londynu. Każda postać niezależna ma swoją historię oraz cechy charakteru, dlatego przed dokonaniem trudnych wyborów powinniśmy jak najbardziej zgłębić przeszłość danego bohatera.

Walka toczy się w czasie rzeczywistym, w nasze ręce została oddana broń biała oraz palna. Bronie sami możemy tworzyć oraz modyfikować do własnych potrzeb. Dodatkowo będziemy używać umiejętności, z których słyną typowe wampiry. Potyczki mogą nieco przypominać gry z serii Souls, każda akcja wymaga od nas punktów staminy, włącznie z unikami. Będziemy tutaj oznaczać wrogów, unikać ich ataków, a w dogodnej sytuacji siekać ich własnoręcznie stworzoną bronią.

 

TRAILER

 

 

 

Na temat