Warsaw

Rating: 6.0/10. From 4 votes.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Gatunek: RPG

Data premiery: 01.10.2020

Wydawca: Pixelated Milk

Liczba graczy: 1

Polska werjsa językowa: napisy

Pegi:

Nasza ocena


Gatunek: RPG

Data premiery: 01.10.2020

Wydawca: Pixelated Milk

Liczba graczy: 1

Polska wersja językowa: napisy

Pegi:

Ocena użytkowników:
Rating: 6.0/10. From 4 votes.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.
Ocena redakcji:


Pixelated Milk, polski deweloper, którego debiutanckim projektem była Regalia reklamowana jako polski jRPG. Tym razem studio postawiło na cięższą tematykę. Ich kolejna gra nosi tytuł Warsaw i dotyczy Powstania Warszawskiego. Twórcy mają nadzieję, że z historią tego wydarzenia zapozna się większa ilość osób, a bohaterowie Powstania zostaną odpowiednio docenieni na całym świecie.

 

Nieunikniona Klęska

Gra opowiada losy warszawskich powstańców w 1944 roku. Choć same postacie są fikcyjne, to twórcy jednak inspirowali się prawdziwymi bohaterami tego tragicznego wydarzenia. Każda z postaci ma być zwykłą osobą, która z różnych powodów postanowiła przeciwstawić się okupantowi. W grze istnieje permanentny system śmierci, więc każda śmierć jest ogromnym ciosem dla naszej drużyny i wielką szansą dla niemieckiego okupanta. Deweloper nie chciał opowiadać przekłamanej historii, dlatego historia naszej drużyny musi skończyć się tragicznie, a samo powstanie klęską. Warsaw ma wywołać u graczy podobne emocje jakie towarzyszyły Powstańcom – strach, beznadzieja, zaszczucie, smutek.

 

Znana Stylistyka

Nie da się ukryć, że Warsaw mocno inspiruje się grą Darkest Dungeon pod względem oprawy graficznej oraz rozgrywki. Ciężko się im dziwić, Darkest Dungeon oferowało wciągający gameplay, a mroczna, brudna oraz krwawa oprawa świetnie pasuje do tak tragicznego wydarzenia jakim jest Powstanie Warszawskie. Walka toczy się w systemie turowym, gdzie chwycimy za bronie z początków XX wieku. W boju będziemy musieli pilnować takich czynników jak wytrzymałość, pozycja na mapie czy ilość amunicji.

 

TRAILER

 

 

Na temat