Wiedzmin 3: Dziki Gon

Rating: 9.8/10. From 6 votes.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Gatunek: RPG

Data premiery: 15.10.2019

Wydawca: CD Projekt

Liczba graczy: 1

Polska werjsa językowa: napisy

Pegi: 18

9

Nasza ocena


Wiedzmin 3: Dziki Gon

PRZECZYTAJ RECENZJE

Gatunek: RPG

Data premiery: 15.10.2019

Wydawca: CD Projekt

Liczba graczy: 1

Polska wersja językowa: napisy

Pegi: 18

Ocena użytkowników:
Rating: 9.8/10. From 6 votes.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.
Ocena redakcji:

9


Nie da się ukryć, że na chwilę obecną Wiedźmin 3: Dziki Gon to największy sukces w historii polskiej branży gier wideo. Produkcja studia CD Project RED zdobyła najważniejsze nagrody branżowe jak i serca milionów graczy na całym świecie. Po 4 latach od premiery trzecia część przygód Geralta z Rivii zadebiutuje wreszcie na Nintendo Switch!

 

Zostań Wiedźminem!

 

Dzieło CD Projekt RED to kontynuacja Wiedźmina z 2007 roku i Zabójcy Królów z 2011 roku. Tytuł ten oczywiście oparty jest na motywach powieści Andrzeja Sapkowskiego. Różnica polega jednak na tym, iż nie jest to wierna adaptacja książki, lecz osadzenie przygód Geralta w świecie wymyślonym przez polskiego pisarza. Ten RPG składa się z kilku różnych wątków, dzięki czemu gra jest w stanie zapewnić wiele godzin rozgrywki. Tym bardziej, że podejmowane przez nas decyzje mają mniejszy bądź większy wpływ na dalszą fabułę. Aby w pełni ukończyć wszystkie poboczne misje, musimy w Wiedźminie 3 poświęcić co najmniej 100 godzin. To spory atut w dobie produkcji, gdzie tryb pojedynczego gracza zwykle oferuje jedynie kilka, kilkanaście godzin rozgrywki.

 

Fabularnie zostajemy osadzeni mniej więcej pół roku po wydarzeniach z Zabójcy Królów. Geraltowi udaje się w końcu odzyskać pamięć, przez co wyrusza na poszukiwanie tytułowego Dzikiego Gonu, jak i swoich znajomych. W trzecim Wiedźminie będziemy zatem poszukiwać dawnej miłości głównego bohatera, mierzyć się z inwazją Nilfgaardu na Królestwa Północy. Przy okazji będziemy mogli przemierzać wyspy Skellige, Wolne Miasto Novigrad, Oxenfurt, Kaer Morhen, jak i również moczary Velen. Naszym zadaniem będzie oczywiście eksploracja wielkiego świata, wypełnianie głównych i pobocznych zadań. Dzięki temu będziemy mogli walczyć ze złoczyńcami, potworami, pomagać napotkanym ludziom. Przy okazji możemy w przydrożnych knajpach zagrać w karcianego Gwinta.

 

Urozmaicona rozgrywka, bogaty świat

 

Twórcy postawili na dynamiczny i niezwykle rozbudowany świat. W porównaniu do poprzedniej części jest on aż 40 razy większy! Odwiedzane przez nas miejsca mogą z czasem ulegać zmianom. Jeśli przykładowo pozbędziemy się bandziorów bądź potworów z okolic wioski, ta z biegiem czasu znów zacznie tętnić życiem. Dzięki opcji stałego ładowania danych w tle, w większości przypadków unikniemy wczytywania ekranu gry. Możemy przemieszczać się po świecie pieszo, konno bądź też korzystać z opcji szybkiej podróży. CD project RED znacząco ulepszył także system walki, gdzie ponad czterokrotnie zwiększono liczbę animacji w trakcie walk, których jest łącznie 96. Możemy zatem wykorzystywać różne techniki ataków, obrony czy uników. Ponadto z biegiem gry możemy udoskonalać umiejętności szermiercze czy też alchemiczne naszego bohatera. Zyskał on przy okazji także nowe bądź ulepszone moce, które może wykorzystywać w czasie walki.

 

Wiedźmin 3: Dziki Gon dostępny jest w polskiej wersji językowej, która chwalona jest za jakość, jak i również całkiem ciekawy humor.

 

TRAILER

 

 

Na temat