Hero NewsRecenzja
Hero NewsArtykuł

Zelda przejmuje stery – The Legend of Zelda: Echoes of Wisdom zadebiutuje na Switch wreszcie jako protagonistka

Fanów kultowej serii The Legend of Zelda czekała ogromna niespodzianka!…

18 czerwca 2024

Fanów kultowej serii The Legend of Zelda czekała ogromna niespodzianka! Po wielu latach przygód z Linkiem jako głównym bohaterem, najnowsza gra The Legend of Zelda: Echoes of Wisdom stawia na czele postać znana dobrze wszystkim fanom Hyrule – księżniczkę Zeldę!

 

 

Premiera The Legend of Zelda: Echoes of Wisdom została zapowiedziana na 26 września 2024 roku. Gracze wcielą się w rolę Zeldy i staną przed zadaniem ratowania królestwa Hyrule przed nowym zagrożeniem. Tajemnicze szczeliny pojawiają się w królestwie i porywają mieszkańców, wśród których znajduje się również pewien znany miecznik.

W ręce graczy zostaje oddana zupełnie nowa broń zwana Tri Rod, która wykorzystuje umiejętność Echo. Księżniczka Zelda, korzystając z tej mocy, będzie mogła tworzyć duplikaty potworów, walcząc u ich boku, rozwiązywać zagadki i wiele więcej.

Eiji Aonuma, główny producent serii, zapowiedział także, że każde przejście gry będzie unikatowe, zależnie od echa, które gracze wytworzą w trakcie rozgrywki. Najbardziej zapaleni fani będą mogli w dniu premiery nabyć limitowaną edycję konsoli Nintendo Switch Lite w złotej kolorystyce.

 

 

Gra obiecuje przynieść świeży powiew do serii, stawiając na oryginalne mechanizmy rozgrywki. Możliwość reprodukowania postaci oraz przedmiotów otoczenia używając mocy runicznej będzie stanowić centralny element strategicznego podejścia do rozwiązania przygotowanych zagadek. Nie zabraknie też nowych możliwości eksploracji i wykorzystania środowiska – na przykład za pomocą echa do tworzenia wodnych bloków, które pozwolą dostać się do nowych miejsc, czy tworzenia mostów z odnalezionych łóżek.

Oprócz „The Legend of Zelda: Echoes of Wisdom, Nintendo Direct obfitowało w inne ważne ogłoszenia, w tym na przykład odsłonę Mario & Luigi: Brothership oraz długo oczekiwany Metroid Prime 4: Beyond, który po raz pierwszy pojawił się publicznie od siedmiu lat.

Jesteśmy przekonani, że „The Legend of Zelda: Echoes of Wisdom” zdobędzie serca graczy zarówno dzięki swojej innowacyjności, jak i szacunku dla korzeni serii.

 


Redaktor

Donat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *