Luigi’s Mansion 3 okladka

Luigi’s Mansion 3

Rating: 9.0/10. From 6 votes.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Gatunek: Platformowa, Przygodowa, Zręcznościowa

Data premiery: 31.10.2019

Wydawca: Nintendo

Liczba graczy: ???

Polska werjsa językowa: brak

Pegi: 7

Nasza ocena


Luigi’s Mansion 3 okladka

Luigi’s Mansion 3

PRZECZYTAJ RECENZJE

Gatunek: Platformowa, Przygodowa, Zręcznościowa

Data premiery: 31.10.2019

Wydawca: Nintendo

Liczba graczy: ???

Polska wersja językowa: brak

Pegi: 7

Ocena użytkowników:
Rating: 9.0/10. From 6 votes.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.
Ocena redakcji:


Luigi’s Mansion 3 to jedna z ciekawszych propozycji ze strony Nintendo dla młodszych graczy. Tytuł ten swą premierę ma w 2019 roku na Nintendo Switch. Po raz kolejny można się tutaj wcielić w rolę Luigiego, brata Mario, który odwiedza nawiedzone rezydencje i walczy z duchami.

 

Brat Mario też może!

 

Większość tytułów w świecie Mario kojarzona jest właśnie z wąsatym hydraulikiem w czerwonym ubraniu. Tymczasem niemal w każdym z nich obecny jest także Luigi. Brat Mario swój pierwszy samodzielny tytuł dostał dopiero w 2001 roku, kiedy to na rynku ukazała się pierwsza część Luigi’s Mansion. Po 12 latach na 3DS pojawiła się druga odsłona Luigi’s Mansion. Obie części sprzedały się w liczbie blisko 7 mln egzemplarzy, co świadczy o sporym sukcesie całej serii. W Luigi’s Mansion 3 nasz główny bohater po raz kolejny wchodzi do nawiedzonych domów, gdzie musi szukać swego brata. Do walki z duchami ma jedynie latarkę oraz specjalny odkurzacz. Ten drugi wzorowany jest przede wszystkim na sprzęcie, z którego korzystali Pogromcy Duchów. Naszym zadaniem jest zatem otwieranie poszczególnych pomieszczeń oraz walka z duchami. W zależności od siły i wielkości zjawy do pojedynku potrzebny nam będzie sam odkurzacz lub w komplecie z latarką. Najpierw światłem musimy osłabić ducha, a następnie wciągnąć go do urządzenia. W czasie rozgrywki napotykać będziemy na bossów jak i naszym zadaniem będzie rozwiązywanie zagadek logicznych.

 

Groza bez straszenia

 

Luigi’s Mansion 3 dedykowany jest młodszym graczom, dlatego też nie panuje tutaj klasyczny klimat grozy, który mógłby być zbyt traumatyczny dla młodszych dzieci. Fabuła, sama rezydencja czy duchy utrzymane są w przyjemnej konwencji, przez co dzieci nie będą musiały bać się otwierania kolejnych drzwi – to nie Resident Evil! Luigi’s Mansion 3 stworzony został specjalnie w kreskówkowej stylistyce, o bardzo ładnej i miłej dla oka grafice, która może się kojarzyć z ostatnimi tytułami na Nintendo Switch. Jest to gra zręcznościowa, która nie powinna wiązać się ze zbyt dużym poziomem trudności dla dziecka.

 

 

TRAILER

 

 

Luigi’s Mansion 3 Nintendo Switch

 

 

 

Na temat