PublicystykaRecenzja
PublicystykaArtykuł

Najciekawsze premiery na Nintendo Switch do końca 2018 roku

Choć do końca roku pozostały nam jedynie 2 miesiące, to…

9 listopada 2018

Choć do końca roku pozostały nam jedynie 2 miesiące, to jednak wraz ze zbliżającym się okresem świątecznym, możemy spodziewać się wielu ciekawych premier nowych tytułów na konsolę Nintendo Switch. Postanowiliśmy w związku z tym przygotować listę kilkunastu takich tytułów, które warto wziąć pod uwagę. Zapraszamy do lektury.

 

Super Smash Bros. Ultimate

Jest to jedna z najbardziej oczekiwanych premier tego roku na Switcha. Super Smash Bros. Ultimate będzie bijatyką, w której to zetkniemy się z postaciami znanymi z wielu innych produkcji na Nintendo. Cała zabawa polegać będzie na pojedynkach toczonych na wielopoziomowych arenach. Wśród dostępnych postaci spotkamy Mario, wojowników ze Street Fightera, Pikachu oraz kilka innych Pokemonów, Solid Snake’a, Pac Mana, bohaterów z gry Splatoon, jak i również wiele innych osobistości (łącznie 74 do wyboru!). Bardzo ciekawe w przypadku Super Smash Bros. Ultimate będzie rozwijanie postaci, korzystanie z kilku trybów gry, zbieranie trofeów, ulepszeń. Rozgrywka możliwa będzie w trybie online jak i w sieci lokalnej do 4 użytkowników.

Premiera zapowiedziana jest na 7 grudnia.

 

Gear.Club Unlimited 2

Kilka dni wcześniej, bo 4 grudnia swą premierę będzie miała druga odsłona serii Gear.Club Unlimited. Jest to produkcja nawiązująca do wielu znanych wyścigowych tytułów. Łącznie zyskamy tutaj przeszło 250 różnego typu wyścigów, zadań czy misji do wykonania. Będziemy przemierzać asfaltowe, zaśnieżone jak i szutrowe trasy w wielu zakątkach globu. Według zapewnień twórców, całkowita długość wszystkich tras wynosi ponad 3 tysiące kilometrów! W Gear.Club Unlimited 2 będziemy mieć do dyspozycji również ponad 50 licencjonowanych pojazdów, które w czasie rozgrywki mogą być przez nas modyfikowane, ulepszane. Zyskamy okazję do prowadzenia Porsche 718 Boxtera, Porsche 911 GT2RS, McLarena 720s jak i również Lotusa 3-Eleven.

 

Pokemon: Let’s Go, Pikachu!/Eevee!

16 listopada w Nintendo eShop zadebiutuje Pokemon: Let’s Go, Pikachu! Jest to produkcja, która z pewnością przypadnie do gustu młodszym jak i starszym graczom. Mamy tutaj do czynienia z RPG, które jest pobocznym tytułem do głównego cyklu Pokemon. Zadaniem gracza będzie przemierzanie regionu Kanto, eksplorowanie świata oraz złapanie wszystkich Pokemonów. Czekać na nas będzie tutaj ponad 150 stworków, głównie z I generacji, jak i również całkiem nowy gatunek, który zadebiutuje właśnie w tej serii. Różnica w stosunku do oryginalnych tytułów polega na tym, że nie musimy toczyć pojedynków z Pokemonami, lecz musimy idealnie trafić w nie pokebolem, czyli mamy tutaj rozwiązanie znane z Pokemon Go. Ciekawy jest tryb kooperacji, dzięki czemu inny gracz może pomóc nam w złapaniu nowego okazu. W międzyczasie możemy trenować Pokemony, toczyć pojedynki z innymi trenerami.

 

Wraz z Pikachu, jednocześnie na rynku pojawi się Pokemon: Let’s Go, Eevee! Tak więc, musimy zdecydować, czy chcemy grać jednym lub drugim stworzonkiem.

 

Sid Meier’s Civilization VI

Tego samego dnia, co Pokemon: Let’s Go, Pikachu!, użytkownicy Switcha mogą zakupić dla siebie Sid Meier’s Civilization VI. Jest to już szósta odsłona popularnej serii strategii. Po raz kolejny zyskamy szansę na pokierowanie wybraną cywilizacją na przestrzeni kilku tysięcy lat. To od naszych decyzji, sprawnego zarządzania zależy rozwój państwa. W porównaniu do starszych tytułów zyskujemy tu o wiele więcej możliwości rozbudowy miasta, które nie musi zajmować już tylko jednego pola na mapie. Można decydować się na podział na dystrykty, co daje dodatkowe profity. W czasie konfliktów zbrojnych zyskaliśmy znacznie więcej jednostek do dyspozycji, opcji ataku oraz obrony. Usprawniono także system naukowy czy dyplomacji. Obok trybu rozgrywki pojedynczej stworzono również kilka wariantów wieloosobowej gry.

 

ARK: Survival Evolved

ARK: Survival Evolved zadebiutuje na rynku 30 listopada. Mamy tutaj do czynienia z sandboksowym symulatorem przetrwania. Zadaniem graczy będzie przetrwanie konfrontacji z dinozaurami. Zastosowano tutaj klasyczny tryb rozgrywki: trafiamy zupełnie bezbronni na tajemniczą wyspę, a naszą misją będzie po prostu przeżycie. Eksplorując świat, musimy zdobywać surowce, pożywienie, tworzyć broń. Z czasem dzięki rozwojowi postaci zyskamy możliwość oswajania prehistorycznych gadów, które mogą być przez nas wykorzystywane nawet jako wierzchowce. W całym świecie umieszczono ponad 100 gatunków dinozaurów, w tym wiele, które możemy kojarzyć choćby z Parku Jurajskiego. W szczególności atrakcyjna jest rozgrywka sieciowa, gdzie możemy zawiązywać sojusze z innymi graczami, wspólnie broniąc się przed wieloma niebezpieczeństwami, tworzyć wspólne osady.

 

Sega Mega Drive Classics

6 grudnia do sprzedaży trafi coś dla wielkich miłośników klasyki. Sega Mega Drive Classics to ponad 50 tytułów z konsoli Sega Mega Drive, w które będzie można zagrać na Switchu! Część gier została znacząco odświeżona, a wszystkie dostosowano do działania w rozdzielczości 1080p. To jednak nie wszystko. Mamy tutaj okazję do zapisu w każdym momencie gry, co jest niezwykle pomocnym usprawnieniem. Ponadto otrzymujemy okazję do rozgrywki wieloosobowej. Wśród dostępnych tytułów znajdziemy takie jak: Alien Soldier, Beyond Oasis, Bio-Hazard Battle, Bonanza Bros., Comix Zone, Fatal Labyrinth, Flicky, Gain Ground, Galaxy Force II, Golden Axe III, Phantasy Star II, Shadow Dancer: The Secret of Shinobi, Sonic 3D Blast, Sonic Spinball, Space Harrier II, Virtua Fighter 2, Wonder Boy III: Monster Lair.

 

This War of Mine: Complete Edition

W listopadzie na Nintendo Switch pojawić się ma również pierwsza i jedyna polska gra w naszym zestawieniu. This War of Mine to dzieło 11 bit studios. Tytuł ten kilka lat temu okazał się ogromnym sukcesem, przy czym zebrał znakomite recenzje i nagrody branżowe. Jest to niezwykle oryginalna gra typu survival. Mamy tutaj do czynienia z wojną, jednak z perspektywy cywili starających się przeżyć w oblężonym mieście. This War of Mine zainspirowane zostało oblężeniem Sarajewa, dlatego też zetkniemy się w nim z postaciami z tego regionu. Naszym zadaniem jest utrzymanie przy życiu wszystkich mieszkańców zrujnowanego domu, do czasu oswobodzenia miasta. W tym celu musimy przemierzać okolice w poszukiwaniu jedzenia, materiałów, lekarstw, opału. Jednocześnie musimy zabezpieczać i rozbudowywać schronienie, jak i stajemy przed kilkoma istotnymi, moralnymi decyzjami, które mają wpływ na fabułę. This War of Mine: Complete Edition zawiera dodatek The little Ones, gdzie obok osób dorosłych musimy się opiekować także dziećmi, co ma wpływ na wyższy poziom trudności.

 

Valiant Hearts: The Great War

W listopadzie ukaże się inna gra, która inaczej podchodzi do tematyki wojennej niż mamy zazwyczaj do czynienia w branży. Valiant Hearts: The Great War ukazuje wydarzenia I wojny światowej z perspektywy kilku bohaterów. Jest to przygodowa gra akcji w konwencji rysunkowej i dwuwymiarowej oprawie graficznej. Spotkamy w niej francuskiego, amerykańskiego i niemieckiego żołnierza, belgijską sanitariuszkę, którym z czasem towarzyszy pies przybłęda. Mimo poważnej tematyki, gra pełna jest humoru, zręcznościowych zadań, logicznych zagadek.

 

Moto Racer 4

W Nintendo eShop 20 listopada pojawi się Moto Racer 4. Jest to już 4. część popularnego cyklu, która swą premierę na inne platformy miała w 2016 roku. Tym razem zagości również na Switchu. Jeśli ktoś grał w poprzednie części Moto Racera, to wie, czego się może spodziewać. Ta dynamiczna gra wyścigowa osadzona została przede wszystkim na modelu zręcznościowym. Przemierzać będziemy różne trasy, zarówno o podłożu szutrowym jak i asfaltowym. Twórcy dają nam do dyspozycji kilkanaście trybów rozgrywki, przez co każdy znajdzie coś dla siebie. Oczywiście nie istnieją tutaj zasady fair play, dlatego w czasie wyścigu możemy na różne sposoby uprzykrzać życie rywalom. Wielu osobom z pewnością przypadnie do gustu opcja gry 1vs1 z podzielonym ekranem, jak i również tryb wieloosobowy do max. 10 graczy.

 

Everspace

W grudniu na Nintendo Switch zapowiedziana została gra Everspace – Stellar Edition. Jest to kosmiczna strzelanka, która kładzie przede wszystkim nacisk na rozrywkę. Znajdujemy się w odległej przyszłości, kiedy to wiele planet zostało skolonizowanych przez Ziemię. W tym kosmicznym shooterze z elementami rogue-lite latamy jako pilot klon, którego zadaniem jest walka z kosmitami. Gdy giniemy, odradzamy się jako nowy klon w zupełnie innym świecie i z nową fabułą. W czasie rozgrywki możemy wybrać jeden z trzech statków. Zamiast typowego symulatora mamy tu po prostu do czynienia ze zręcznościówką, gdzie mamy się dobrze bawić i niszczyć wrogów. W międzyczasie eksplorujemy światy, zdobywamy surowce oraz ulepszamy swe statki. Ogromną zaletą tej produkcji jest oprawa graficzna – wielu recenzentów wręcz zachęca do obserwacji stworzonego w grze kosmosu.

 

Warframe

Obecna na pecetach od 2013 roku sieciowa gra akcji w modelu free-to-play, 20 listopada doczeka się swej edycji na Nintendo Switch. Tym samym dołączy do użytkowników PS i Xboxa. Także i tutaj znajdziemy się w odległej przyszłości, na nieznanych planetach. Kierujemy tu przedstawicielami starożytnej rasy Tenno, którzy przypominają nieco ludzi, lecz posiadają przy tym także nadprzyrodzone umiejętności. Umieszczeni są oni w specjalnych skafandrach-zbrojach, które mają ograniczać i kontrolować ich moce. Po wybudzeniu z kilkusetletniego snu muszą stanąć do walki z armią Grineer, wojskiem Coprus, które dążą do dominacji nad światem. Ponadto przyjdzie się nam zmierzyć w trudniejszych misjach z mutantami. Warframe w idealny sposób łączy w sobie elementy klasycznej strzelanki z trybami zręcznościowymi czy modelami zaczerpniętymi z produkcji RPG. Z biegiem czasu będziemy mogli zdobywać nowe doświadczenie, bronie. Tryb rozgrywki polega na PvE, gdzie musimy wykonywać po kolei zadania i misje, za które otrzymujemy punkty i surowce. Może nam przy tym towarzyszyć do 3 innych graczy. Deweloperzy ze studia Digital Extremes wprowadzili także rozgrywkę wieloosobową PvP.

 

GRIP: Combat Racing

6 listopada swą premierę będzie miała gra GRIP: Combat Racing. Jest to kolejna wyścigowa pozycja w naszym zestawieniu. Futurystyczna produkcja jest nawiązaniem do popularnej niegdyś serii Rollcage. I tutaj przenosimy się w przyszłość, gdzie niegdyś nielegalne wyścigi stały się jedną z najważniejszych form rozrywki. Nie tylko przyciągają miliony przed telewizory, lecz również znacząco ewoluowały. Siadamy za kierownicą szybkich i opancerzonych pojazdów, które dodatkowo zaopatrzone zostały w różne rodzaje broni. Zetkniemy się tutaj z klasycznym modelem, gdzie w czasie przejazdu przez trasę napotkamy na liczne przedmioty służące do ataku na innych graczy lub do obrony, przyspieszenia. Twórcy wprowadzili oryginalne pojazdy o większych kołach wystających poza kadłub. Dzięki temu w niektórych lokacjach możemy jeździć po ścianach czy sufitach. Gracze mają do wyboru tryb kariery, single race, a także rozgrywkę wieloosobową.

 

Football Manager Touch 2019

W listopadzie ukaże się także gra Football Manager Touch 2019. Jest to uproszczona wersja podstawowego i cenionego na całym świecie tytułu. Wcielamy się w niej w rolę trenera klubu piłkarskiego. W przeciwieństwie do innych tego typu produkcji, skupiamy się tylko na samej piłce, przez co nie musimy zajmować się stadionem, całym klubem. Naszym zadaniem jest trenowanie zespołu, dokonywanie transferów, ustalanie taktyki na mecz, jak i reagowanie na wszelkie wydarzenia na boisku. Z pewnością miłośnikom futbolu przypadnie do gustu ogromna baza, ponad 500 tysięcy piłkarzy z przeszło 50 krajów. W czasie rozgrywki zetkniemy się z prostą oprawą graficzną, a najistotniejsze będzie zorientowanie się w systemie tabelek, wykresów, statystyk.

 

Spintires: MudRunner

Ostatnim w naszym zestawieniu tytułem będzie kolejna zmotoryzowana produkcja. Spintires: MudRunner zadebiutuje na Switchu 27 listopada. Jest to rozbudowana wersja niezwykle realistycznego symulatora ciężarówek terenowych, która wprowadza między innymi nową mapę oraz pojazdy, jak i znacznie ulepszoną fizykę jazdy czy samą warstwę graficzną. Jako kierowcy rosyjskich lub nawet radzieckich maszyn trafiamy do jednego z najtrudniejszych i najniebezpieczniejszych rejonów – Syberii. Naszym zadaniem będzie wykonywanie różnych zadań, zwłaszcza przewożenie drewna i innych materiałów. Do dyspozycji mamy 19 maszyn: ciężarówek, samochodów terenowych i pojazdów specjalnych. Otrzymujemy tu tryb rozgrywki dla jednego gracza lub też opcję skorzystania z kooperacji dla czterech użytkowników.


Redaktor

Donson

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *