Spyro Reignited Trilogy

Rating: 8.0/10. From 1 vote.
Please wait...

Gatunek: Zręcznościowa, Przygodowa

Data premiery: 03.09.2019

Wydawca: Activision

Liczba graczy: 1

Polska werjsa językowa: pełna

Pegi: 7

7

Nasza ocena


Spyro Reignited Trilogy

PRZECZYTAJ RECENZJE

Gatunek: Zręcznościowa, Przygodowa

Data premiery: 03.09.2019

Wydawca: Activision

Liczba graczy: 1

Polska wersja językowa: pełna

Pegi: 7

Ocena użytkowników:
Rating: 8.0/10. From 1 vote.
Please wait...
Ocena redakcji:

7


Spyro to sympatyczny mały smok, który towarzyszył przede wszystkim użytkownikom pierwszej generacji PlayStation. Stał się do tego stopnia popularny, iż uważany jest dziś za klasykę gier lat 90. Dzięki dużej popularności i zainteresowaniu na innych platformach, 3 września 2019 na Nintendo Switch pojawi się zremasterowana kolekcja trzech gier pochodzących sprzed 20 lat.

 

Platformówka nie tylko dla najmłodszych

 

Oryginalna trylogia Spyro była dziełem studia Insomniac Games. Za jej odświeżenie pod względem wizualnym i dźwiękowym zabrała się z kolei firma Toys For Bob. W każdej z trzech odsłon wcielamy się w rolę małego fioletowego smoka o imieniu Spyro. Naszym zadaniem jest przede wszystkim eksploracja poszczególnych map, ratowanie uwięzionych smoków, walka z wrogami oraz kolekcjonowanie przedmiotów. W szczególności gry te cenione są za otwarte, nieliniowe plansze, jak i niższy poziom trudności niż choćby w konkurencyjnym Crashu. Sama rozgrywka toczy się w dosyć luźnym tempie, przez co idealnie nadaje się dla młodszych graczy. Jednak i ci starsi znajdą tutaj coś dla siebie. W całej trylogii pojawiają się specjalne zadania, kiedy to przykładowo musimy nurkować pod wodą, zagrać mecz hokejowy na lodzie, jak i korzystać z mini gierek. W ostatniej części Spyro możemy także kierować innymi postaciami: pingwinem. kangurzycą, małpą czy yeti.

 

Niezwykła oprawa

 

Gra została zbudowana kompletnie od zera, a twórcy wykorzystali silnik Unreal Engine 4. Zadbano jednak przy tym, aby w jak najlepszym stopniu odwzorować klasyczną rozgrywkę. W ten oto sposób fani oryginalnej trylogii będą mogli jeszcze raz przeżywać te same przygody, jednak w znacznie piękniejszym świecie audiowizualnym. Sama oprawa jest niezwykle kolorowa, wraz z dbałością o drobne detale. Bardzo istotne jest to, że gra oferuje dwie wersje językowe: oryginalną angielską oraz z polskim dubbingiem. Ponadto o wiele łatwiej i swobodniej można sterować kamerą. Spyro Reignited Trilogy przewidziana jest jedynie w trybie dla pojedynczego gracza.

 

TRAILER

 

 

Spyro Reignited Trilogy

 

 

Na temat