Hero NewsRecenzja
Hero NewsArtykuł

Super Smash Bros. Ultimate jest obecnie najlepiej sprzedającą się bijatyką wszech czasów!

Ekskluzywna gra Super Smash Bros. Ultimate na Nintendo Switch sprzedała…

5 listopada 2019

Ekskluzywna gra Super Smash Bros. Ultimate na Nintendo Switch sprzedała się w ponad 15,71 miliona egzemplarzy na całym świecie, czytamy w ostatnim raporcie Nintendo. Dzięki temu pokonała inny imponujący wynik 15,5 miliona Street Fighter II (we wszystkich swoich niezliczonych edycjach) stając się najlepiej sprzedającą bijątyka wszech czasów!

 

Super Smash Bros. Ultimate zgromadził 12,8 miliona sprzedanych sztuk w zaledwie trzy tygodnie po wydaniu w grudniu 2018 r. Według półrocznego raportu finansowego Nintendo liczba ta wyniosła 15,71 miliona egzemplarzy do 30 września. Smash Bros. Ultimate szybko uporał się z Super Mario Odyssey (15,38 miliona egzemplarzy) i The Legend of Zelda: Breath of the Wild – 14,54 miliona, stając się drugą najlepiej sprzedającą się grą na Switcha. Pierwsze miejsce nadal okupuje Mario Kart 8 Deluxe z ponad 19,01 milionami sprzedanych egzemplarzy.

 

Co więcej, Super Smash Bros. Ultimate stał się również najlepiej sprzedającą serią mordo klepek sprzedając ponad 53,03 milionów egzemplarzy od czasu wydania Super Smash Bros. na N64 w 1999 roku. Dla porównania, łączna sprzedaż serii Tekken, Mortal Kombat, Street Fighter i Dragon Ball mają pomiędzy 45-47 milionów sprzedanych sztuk ogólnie.

 

Świetny wynik Smash Bros. na Nintendo Switch powinien cały czas wzrastać w gore. Ta bijatyka systematycznie jest aktualizowana przez twórców o nowości, które będą przyciągać nowych odbiorców i otrzymywać zapalonych już graczy. Terry Bogard z Fatal Fury będzie kolejną postacią, która dołączy do listy postaci Smash Ultimate, a gra cały czas będzie się rozrastać, ponieważ po zakończeniu pierwszego Fighters Pass wydanych zostanie więcej postaci w ramach płatnych DLC.

 

Kup Super Smash Bros. Ulitmate teraz:

 

 

 

 

 


Redaktor

Donson

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *