NewsRecenzja
NewsArtykuł

Świetna sprzedaż gier na Nintendo Switch! W ostatnim kwartale rządziły Fire Emblem: Three Houses i Zelda: Link’s Awakening

Wraz z opublikowaniem raportów finansowych przez Nintendo za ostatni rok…

31 października 2019

Wraz z opublikowaniem raportów finansowych przez Nintendo za ostatni rok finansowy dowiedzieliśmy się wielu naprawdę wartościowych informacji. W wcześniejszym newsie wspominaliśmy o świetnej sprzedażny konsol Nintendo Switch na poziomie 41,67 miliona sztuk. Mamy dla was kolejne niesamowite liczby Nintendo, tym razem prezentujące sprzedaż oprogramowania na hybrydowy sprzęt Ninny.

 

Ogólny wynik sprzedanych gier na Nintendo Switch wyniosł do 30 września aż 246,01 mln sztuk! W samym okresie od pierwszego lipca do ostatniego września 35,88 milionów sztuk oprogramowania zostało zakupione przez Switchowców. Najlepiej sprzedająca się produkcja ostatniego kwartału było The Legend of Zelda: Link’s Awakening , które osiągnęło 3,13 miliona sprzedanych sztuk. Na drugim miejscu znalazła się kolejna ekskluzywna produkcja na Nintendo Switch – Fire Emblem: Three Houses, które do tej pory sprzedało się w ilości 2,29 miliona sztuk. Poprzedni kwartał zalał nas naprawdę wieloma świetnymi tytułami, wiec bardzo dobry wynik sprzedaży gier na Switcha nikogo nie powinien dziwić.

 

Jeżeli chodzi o sprzedaż gier od premiery Nintendo Switch to Mario Kart 8 Deluxe nadal jest najlepiej sprzedającym się produkcją. Porównując wyniki z poprzednim raportem, możemy zauważyć kilka znaczących zmian. Super Smash Bros. Ultimate wyprzedził Super Mario Odyssey i okupuje aktualnie 2 pozycje. Mario Tennis Aces i 1-2 Switch straciły swoje pozycje w pierwszej dziesiątce na rzecz Super Mario Maker 2 i The Legend of Zelda: Link’s Awakening.

 

Tak prezentuje się TOP 10 najlepiej sprzedających się ekskluzywnych gier Nintendo Switch (na dzień 30 września 2019 r.):

 

Mario Kart 8 Deluxe – 19.01 milionów sztuk
Super Smash Bros. Ultimate – 15.71 milionów sztuk
Super Mario Odyssey – 15.38 milionów sztuk
Zelda: Breath of the Wild – 14.54 milionów sztuk
Pokemon: Let’s Go, Pikachu / Eevee – 11.28 milionów sztuk
Splatoon 2 – 9.28 milionów sztuk
Super Mario Party – 7.59 milionów sztuk
New Super Mario Bros. U Deluxe – 4.59 milionów sztuk
Super Mario Maker 2 – 3.93 milionów sztuk
Zelda: Link’s Awakening – 3.13 milionów sztuk
Fire Emblem: Three Houses – 2.29 milionów sztuk

 

Patrząc w przyszłość przewidujemy, że liczba sprzedanego oprogramowania przekroczy 300 milionów w kolejnym kwartale (od 1 października do 31 września). Premierę miała już gra fitness – Ring Fit Adventure (wydana została 18 października i nie liczyła do poprzedniego kwartału) oraz dzisiaj na Nintendo Switch trafiło Luigi’s Manison 3 i te tytuły na pewno znajda wielu chętnych do konca tego roku. Wisienka na torcie niewątpliwie są dwie wersje Pokemon Sword i Shield, które powinny niesamowicie wpłynąć na końcowy raport finansowy za rok 2019.

 

 


Redaktor

Donson

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *