Alien: Isolation

Rating: 8.5/10. From 2 votes.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Gatunek: Horror, Skradanka, Survival

Data premiery: 05.12.2019

Wydawca: SEGA

Liczba graczy: 1

Polska werjsa językowa: napisy

Pegi: 18

13

Nasza ocena


Alien: Isolation

Gatunek: Horror, Skradanka, Survival

Data premiery: 05.12.2019

Wydawca: SEGA

Liczba graczy: 1

Polska wersja językowa: napisy

Pegi: 18

Ocena użytkowników:
Rating: 8.5/10. From 2 votes.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.
Ocena redakcji:

13


Obcy: 8 pasażer Nostromo to film, który dziś uważany jest za klasykę horrorów science-fiction. Przyczynił się również do powstania sporego uniwersum obejmującego zarówno filmy jak i gry. Alien: Isolation to produkcja brytyjskiego studia Creative Assembly, która swą premierę miała w 2014 roku. Po 5 latach wreszcie trafi na Nintendo Switch.

 

Przetrwaj starcie z obcym!

 

W Alien: Isolation wcielamy się w rolę Amandy, która jest córką znanej nam ze srebrnego ekranu Ellen Ripley. Akcja gry dzieje się w kosmosie, 15 lat po wydarzeniach z Nostromo. Amanda decyduje się wyruszyć na poszukiwania czarnej skrzynki okrętu, na którym to zaginęła jej matka. Towarzyszy jej grupa kilku astronautów zmierzających na stację handlową Sevastopol. To właśnie na niej ponoć znajduje się czarna skrzynka z Nostromo. Wkrótce po przybyciu okazuje się, że na statku przebywa również coś nieznanego i śmiertelnie niebezpiecznego. Naszym zadaniem zatem będzie próba przetrwania starcia z obcym, kooperacja z innymi postaciami, jak i również znalezienie drogi ucieczki. Musimy przy okazji nauczyć się hakować system statku, poznawać nawyki kosmicznego potwora, a to nie jest takie łatwe!

 

Gra dla prawdziwych fanów

 

Z pewnością największym plusem Alien: Isolation jest jak najwierniejsze odwzorowanie klimatu panującego w pierwszym Obcym. Twórcy postanowili podążać tropem filmowego scenariusza, dlatego też wiele scen czy też rozwiązań będzie podobnych do tego, co zaserwował nam Ridley Scott 40 lat temu. Statek w dużej mierze przypomina Nostromo, panuje w nim ciemność, atmosfera grozy. Dlatego też tytuł ten z pewnością przypadnie do gustu największym fanom Obcego. Zresztą sam potwór wygląda identycznie jak filmowa wizja H.R. Gigera. Ponadto przemieszczając się po statku, towarzyszyć nam będzie charakterystyczny detektor ruchu. Ten survival horror pełen jest zwrotów akcji, scen typu jump scare, które mogą wywołać u niejednego ciarki, palpitacje serca. Przy okazji gra odznacza się bardzo dobrą warstwą wizualną, klimatyczną ścieżką dźwiękową.

 

 

TRAILER

 

 

 

Na temat