Resident Evil 0 HD okładka

Resident Evil 0 HD

Rating: 8.0/10. From 1 vote.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Gatunek: Horror, Przygodowy

Data premiery: 20.05.2019

Wydawca: Capcom

Liczba graczy: 1

Polska werjsa językowa: brak

Pegi: 18

Nasza ocena


Resident Evil 0 HD okładka

Resident Evil 0 HD

PRZECZYTAJ RECENZJE

Gatunek: Horror, Przygodowy

Data premiery: 20.05.2019

Wydawca: Capcom

Liczba graczy: 1

Polska wersja językowa: brak

Pegi: 18

Ocena użytkowników:
Rating: 8.0/10. From 1 vote.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.
Ocena redakcji:


Resident Evil 0 HD to zremasterowana wersja tytułu, który pierwotnie ukazał się na konsoli GameCube. Jej premiera miała miejsce w 2016 roku na PC, XONE i X360, a od maja 2019 również i użytkownicy Nintendo Switch mogą mierzyć się z zombie i innymi przeciwnikami.

 

Powrót do korzeni

 

Dzieło marki Capcom to prequel wszystkich dotychczasowych części. Wcielamy się tutaj zarówno w agentkę S.T.A.R.S Rebeccę Chambers jak i Billy’ego Coena. Dziewczyna zaledwie dobę przed wydarzeniami z pierwszej części gry przybywa do Raccoon City, w celu zbadania tajemniczej serii morderstw. Niestety podczas podróży helikopterem dochodzi do wypadku. Po awaryjnym lądowaniu w lesie zespół agentów rozdziela się, a Rebecca na swej drodze napotyka pociąg, który okazuje się wypełniony przez zombiaki. Chcąc rozwikłać zagadki, jak i uratować własne życie, musimy zawiązać sojusz ze zbiegłym skazańcem. Po raz kolejny na swej drodze napotkamy zarówno klasycznych nieumarłych jak i również wielkie pająki, dziwne hybrydy, czyli coś, z czego od początku znana jest cała seria Resident Evil. Ponadto musimy po drodze zbierać amunicję, nowe bronie, rośliny lecznicze, klucze czy też wskazówki prowadzące do następnych celów.

 

Mechanika i zmiany gry

 

Twórcy dają graczom możliwość wyboru między starym, klasycznym sterowaniem a zupełnie nowym, które kojarzone jest z nowszymi grami komputerowymi. W szczególności pomocne w grze jest naprzemienne wybieranie między obiema postaciami, dzięki czemu w danym momencie możemy wykorzystać atuty agentki lub więźnia. Billy jest szybszy i silniejszy, z kolei Rebecca może łączyć ze sobą rośliny lecznicze. W porównaniu do oryginalnej części Resident Evil 0 HD posiada odświeżoną warstwę graficzną i dźwiękową, jak i kilka wprowadzonych ulepszeń. Ciekawy jest tryb Wesker Mode, kiedy to po pierwszym przejściu gry w powtórce zamiast Billyego towarzyszyć nam może Albert Wesker, czyli główny protagonista całej serii. Resident Evil 0 HD dostępny jest jedynie w trybie singleplayer.

 

GALERIA

 

 

 

TRAILER

 

 

Resident Evil 0 HD Nintendo Switch

 

 

 

Na temat