Najlepsze gry wyścigowe Nintendo Switch

Najlepsze gry wyścigowe na Nintendo Switch

Gry o tematyce wyścigowej od lat cieszą się ogromnym zainteresowaniem….

11 maja 2020

Gry o tematyce wyścigowej od lat cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Już od czasów Amigi, Atari, pierwszych PC cenimy sobie możliwość toczenia pojedynków na szosach lub innych drogach. Dla wielu graczy to po prostu czysta rozrywka, dla innych zaś okazja do wykazania się swymi umiejętnościami jazdy. Już od lat przecież bez trudu można zakupić lub skonstruować własne zestawy z kierownicą, które jeszcze bardziej zbliżają wirtualne wyścigi do tych rzeczywistych. Nie dziwi zatem fakt, że również i na Nintendo Switch ogromnym zainteresowaniem graczy cieszą się wyścigówki.

 

Jedni chwalą sobie w takich produkcjach realizm, możliwość jazdy autentycznymi pojazdami. Dzięki temu można poczuć wiele emocji dzięki realistycznym wyścigom w F1 czy choćby dynamicznym przejazdom Ferrari, Porsche, Lamborghini przez centrum miasta. Inni zaś lubią w szczególności gry typu Mario Kart czy Crash Team Racing, gdzie typowy wyścig połączony jest z trybem zręcznościowym, możliwością atakowania przeciwników. Nie da się ukryć, że Nintendo Switch znakomicie nadaje się do tego typu gier. Zarówno w trybie mobilnym jak i TV gracze mogą liczyć na wiele emocji i zabawy. W wielu produkcjach można mieć do czynienia z bezpośrednimi pojedynkami z drugim graczem, a nawet rozgrywką online. W naszym rankingu najlepszych produkcji na Nintendo Switch uwzględniliśmy zatem typowe gry arkadowe, zręcznościowe, jak i te, dzięki którym można poczuć większy realizm jazdy.

 

 

Mario Kart 8 Deluxe

 

Zaczynamy od jednego z największych hitów w całej bibliotece Switcha. Do marca 2020 roku łącznie sprzedano ponad 24 miliony kopii Mario Kart 8 Deluxe na Switcha. Trzeba jednak wziąć pod uwagę fakt, że pierwotnie tytuł ten ukazał się w 2014 roku na Wii U. Łącznie zatem Mario Kart 8 sprzedał się w liczbie ponad 33 milionów sztuk!

 

Mario Kart 8 Deluxe to standardowa gra z serii hydraulika Mario na gokartach. Jest to tytuł, który łączy w sobie wiele elementów z poprzednich odsłon. Dzięki temu możemy się tu ścigać nie tylko standardowymi gokartami, lecz również motocyklami, a nawet szybowcami. Producent wprowadził tu także wyścigi antygrawitacyjne, możliwość ścigania się pod wodą. Standardowo możemy na trasie liczyć na skrzynki z wyborem broni, power-upów. Dzięki temu możemy zyskiwać na prędkości, jak i przeszkadzać swym przeciwnikom. Przy okazji można zbierać monety, które przyspieszają rozwój naszego pojazdu. W grze można liczyć na tryb dla jednego gracza jak i multiplayer. Gra to nieco crossover innych znanych produkcji ze świata Nintendo, gdyż obok postaci z Mario spotkamy tu Inklingi, King Boo, Zeldę, Dry Bonesa czy też Bowser Jr.

 

 

Crash Team Racing

 

Crash Team Racing to bezpośredni konkurent Mario Kart, który ukazał się w 1999 roku na PlayStation. W czerwcu 2019 roku, czyli po 20 latach, na Switchu i kilku innych platformach pojawiła się wersja Nitro-Fueled, która jest remakiem kultowego już dziś CTR. Mamy tu do czynienia z odświeżoną grafiką, która wprowadziła wyścigi z Crashem na poziom godny nowej generacji konsol. Gra kontynuuje obraną ścieżkę przez Crash Bandicoot N. Sane Trilogy. Twórcy postanowili tutaj jednak wprowadzić kilka nowości. Najważniejszą są zupełnie nowe trasy, które zapewniają jeszcze więcej rozrywki. Można także personalizować swoje gokarty. Nitro-Fueled w przeciwieństwie do oryginału zapewnia również opcję rozgrywki online. Tytuł ten ma podobny schemat rozgrywki jak Mario Kart. Naszym zadaniem jest dojechanie do mety na jak najwyższej pozycji, a pomogą nam w tym także skrzynki z doładowaniami.

 

 

GRID: Autosport

 

GRID: Autosport to gra z 2014 roku, która  po 5 latach ukazała się także na Switchu. Jest to kolejna odsłona serii od studia Codemasters. Tytuł ten pozwala nam wcielić się w początkującego kierowcę rajdowego. Wybieramy tu swojego sponsora, a następnie poprzez kwalifikacje i same wyścigi zdobywamy niezbędne doświadczenie oraz środki na rozbudowę samochodu, kupno nowej maszyny. W miarę postępu będziemy mogli odblokowywać nowe pojazdy jak i wyzwania. Dostępnych jest tu kilka trybów o odmiennym stylu jazdy, co sprawia, że każdy powinien znaleźć  coś dla siebie. Dostępna jest nawet rozgrywka online, gdzie zakładamy własne kluby bądź dołączamy do istniejących i ścigamy się w wirtualnych turniejach. Sama jazda z początku wymaga nauki i wprawy, lecz z czasem można wyuczyć się wielu schematów, jak i dopasować sterowanie pod swe wymagania. Łącznie w grze znalazło się ponad 100 tras do wyboru, jak i wiele autentycznych modeli bądź prototypów samochodów. Pod względem graficznym GRID: Autosport stoi na całkiem dobrym poziomie, choć widać, że gra swoje lata już ma.

 

 

GRIP: Combat Racing

 

GRIP: Combat Racing to kolejna gra w naszym zestawieniu, która odchodzi od typowych ram wyścigowych. Mamy tu bowiem do czynienia z ekstremalnymi wyścigami samochodowymi. Gra od studia Caged Element wiele nawiązuje do kultowego dziś Rollcage. Przenosimy się tu do bliżej nieokreślonej przyszłości, gdzie jedną z najpopularniejszych form rozrywki są emocjonujące i często brutalne wyścigi futurystycznych pojazdów. Posiadają one bowiem 4 całkiem pokaźne koła, o wiele wyższe od reszty pojazdu, dzięki czemu możliwa jest jazda po zboczach, sufitach. Pojazdy zaopatrzone zostały w uzbrojenie, które można ponadto zbierać na trasach, jak i elementy do ochrony. Naszym zadaniem jest zatem dojechanie do mety, niszczenie przeciwników, jak i unikanie destrukcji z ich strony. Wyścigi odbywają się na różnych planetach o zróżnicowanej strukturze. W grze dostępny jest tryb kariery, pojedyncze wyścigi, jak i zmagania online.

 

 

Horizon Chase Turbo

 

Jest to kolejna nietypowa gra. Tym razem z tego względu, że zaprezentowany w 2015 roku Horizon Chase był produkcją na urządzenia mobilne. Jednak w 2018 roku pojawiła się wersja Turbo między innymi na Switcha. Tytuł ten zaliczyć możemy do kategorii indyków, czyli niezależnych gier tworzonych przez małe studia. Dzieło Aquiris Game Studio nawiązuje do stylistyki lat 80 czy też 16-bitowych gier wyścigowych. Nasz pojazd niczym w klasycznych grach obserwujemy z tyłu, a rozgrywka ma model zręcznościowy. Dostępnych jest tu ponad 100 tras do wyboru, 31 pojazdów i kilkanaście ulepszeń. Szczególne wrażenie robi tu styl gry, gdzie połączono rozwiązania znane z 16-bitowych konsol z grafiką 3D. Ponadto w grze obecna jest klimatyczna ścieżka dźwiękowa. To idealny tytuł dla osób nastawionych na dynamiczną rozrywkę, sporo emocji.

 

 

FAST RMX

 

Zaprezentowana w 2017 roku gra od studia Shin’en Multimedia powstała specjalnie z myślą o konsoli Nintendo Switch. Od razu gra ta może się kojarzyć z niezwykle popularną serią WipEout. Ta dynamiczna produkcja polega na wyścigach futurystycznych pojazdów wykorzystujących napęd antygrawitacyjny. Zatem sunąć będziemy przy ogromnych prędkościach zaledwie kilkadziesiąt centymetrów nad ziemią. Twórcy wprowadzili tu 30 tras o zróżnicowanym profilu i lokalizacji. Jak w wielu innych grach zręcznościowych także i tu umieszczane są na trasie power-upy, dzięki którym możemy przyspieszyć pojazd lub przeszkadzać przeciwnikom. Gra dostępna jest w trybie dla jednego gracza, lokalnym do 4 osób, a także multi do 8 graczy.

 

 

Asphalt 9

 

Asphalt to seria, która przede wszystkim kojarzy się z urządzeniami mobilnymi. Od lat jest to jedna z najpopularniejszych gier na iOS i Androida. Asphalt 9: Legends od 2017 roku dostępny jest także na Switcha. Największym z pewnością atutem tej produkcji jest cena, gdyż można Asphalt 9: Legends za darmo pobrać na Switcha. Ta produkcja free-to-play od studia Gameloft daje nam możliwość ścigania się niezwykle szybkimi samochodami. Dostępnych jest tu ponad 50 wozów, z czego większość to autentyczne maszyny. Trudno tu mówić o realizmie, gdyż tytuł ten nastawiony jest po prostu na dynamiczne wyścigi i dobrą zabawę. Twórcy umieścili tu nitro, rampy z opcją akrobacji, jak i różne przeszkody na drodze. Do wyboru jest ponad 70 tras. Obecna jest tu kampania dla jednego gracza, tryb multiplayer do 8 graczy czy też tryb dla 4 graczy na podzielonym ekranie.

 

 

Gear. Club Unlimited 2

 

Gear.Club to również seria, która wywodzi się z urządzeń mobilnych. Zaprezentowane w grudniu 2018 dzieło od Eden Games to kolejna gra nastawiona na tryb kariery. Zaczynamy praktycznie od zera, by stopniowo piąć się w rankingach i zdobywać nowe pojazdy. A jest ich tu ponad 50 i mowa o licencjonowanych markach jak Porsche, Dodge, McLaren czy Lotus. Możemy je przy okazji modyfikować, poddawać je kosmetycznym zmianom. W grze obecnych jest ponad 250 wyścigów, jak i wyzwań, specjalnych misji. Trasy zostały rozlokowane w różnych miejscach, gdzie zetkniemy się z szutrem, asfaltem. Oprócz indywidualnych sukcesów niezwykle ważne jest tworzenie własnego klubu, zarządzanie nim, rekrutowanie nowych członków. Gra ma jednak charakter bardziej arkadowy niż realistyczny. Sporym jej atutem jest ładna warstwa graficzna, możliwość wspólnej zabawy.

 

 

Gotcha Racing 2nd

 

To kolejna bardzo ciekawa produkcja w naszym zestawieniu, która swym stylem nawiązuje do gier z lat 80 jak choćby Micro Machines. Dzieło studia Arc System Works tym się wyróżnia, że zapewnia widok kamery top-down. Widzimy zatem trasy i nasz pojazd z lotu ptaka. Pod względem rozgrywki mamy tu po raz kolejny schemat z power-upami na trasie, które pomagają nam w pokonaniu przeciwników. Dzięki kolejnym zwycięstwom możemy zdobywać pieniądze, za pomocą których można kupić nowe pojazdy lub specjalne części do ulepszenia zwrotności, przyspieszenia, prędkości czy przyczepności. Dostępnych jest tu kilkanaście tras, pojazdów, jak i kilka trybów gry, w tym także multiplayer. Gra Gotcha Racing 2nd cechuje się kreskówkową stylistyką oraz dynamiczną rozgrywką.

 

 

Road Redemption

 

Dzieło od DarkSeas Games to propozycja dla miłośników jednośladów. Nie jest to jednak typowa produkcja w stylu MotoGP. Wcielamy się tu bowiem w członka ganku motocyklowego, który po wielu latach wychodzi z więzienia. Musimy zatem spróbować odbudować swą pozycję w świecie przestępczym. Przyjdzie nam zatem ścigać się i walczyć z przedstawicielami innych gangów, jak samymi członkami naszej ekipy. Jednym z najważniejszych elementów rozgrywki są wyścigi, gdzie walczymy z innymi motocyklistami i oprócz jazdy skupiać się musimy na ataku lub obronie za pomocą broni białej, palnej, pirotechniki. Będziemy także napadać na konwoje, uciekać przed policją. W grze dostępny jest tryb single oraz multiplayer.

 

 

Burnout: Paradise Remastered

 

Burnout Paradise Remastered to odnowiona wersja gry z 2008 roku. Dzieło od studia Stellar Entertainment zapewnia nam dostęp do niezwykle emocjonujących wyścigów. Większość z nich ma miejsce w fikcyjnym mieście Paradise City oraz na wyspie Big Surf. W grze można zarówno spróbować dojechać klasycznie do mety na pierwszym miejscu jak i wyeliminować wszystkich przeciwników. Twórcom udało się wprowadzić tu zaawansowany system destrukcji, który wpływa na zdolności pojazdu do dalszej jazdy. Możemy zatem brać udział w widowiskowych kraksach. Gra ma typowy zręcznościowy charakter, przez co daleko jej do realizmu, co jednak nie jest wadą. Możemy wykonywać bowiem dalekie skoki, nieprawdopodobne manewry. Spotkamy tu ponad 150 pojazdów, które choć nie są licencyjne, to jednak wzorowane na prawdziwych modelach. Producent wprowadził w Burnout Paradise tryb dla jednego gracza, rozgrywkę lokalną do 4 osób czy też tryb online.

 

 

Sprawdź także:

 

 


Redaktor

Donat "Donson" Gronek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *