Najlepsze gry na Nintendo Switch

Aktualizacja 24.06.2020     Każdy człowiek od czasu do czasu…

5 listopada 2019

Aktualizacja 24.06.2020

 

 

Każdy człowiek od czasu do czasu potrzebuje odprężenia. Niektórzy czytają książki, inni oglądają telewizję. Duże grono osób sięga w takim wypadku po gry, które oferują bardzo wiele urozmaiconych form spędzania czasu. Konsole umożliwiają nie tylko statyczne siedzenie przy teleodbiorniku, ale również stanowią wyzwanie ruchowe (specjalne kontrolery ,,move”). Poza tym niektóre z nich możemy zabrać ze sobą w każdy zakątek świata: do parku, szkoły, komunikacji miejskiej czy też na wakacje. Do ostatniej grupy zalicza się główny bohater dzisiejszego zestawienia – Nintendo Switch.

 

Posiadacze tej konsoli bardzo cenią sobie jej ogólny charakter. Pełni rolę urządzenia, które możemy podłączyć do telewizora, ale bez problemu zabierzemy je ze sobą wszędzie. Większość pozycji na Nintendo działa płynnie, a grafika jest zadowalająca. Mobilność oraz przystosowanie do odbioru wielu tytułów to cechy, które szczególnie ochoczo podkreślają obecni posiadacze.

 

Nintendo Switch umożliwia rozrywkę dla pojedynczego gracza, w kooperacji oraz trybach multiplayer. Znacznie poszerza to żywotność konkretnych tytułów, które użytkownik może eksplorować na kilka sposobów. Niektóre gry są stworzone do współpracy, inne poleca się ze względu na rozbudowane opcje sieciowe. Przy wyborze konkretnego tytułu dla nas warto mieć to na uwadze.

 

Zestawienie najlepszych propozycji powstało z myślą także o nowych graczach. Mogą oni znaleźć informację na temat tego, jakie gry Nintendo Switch na początek są godne uwagi. Rynek produkcji konsolowych jest bardzo szeroki, dlatego początkujący użytkownik może mieć problem z wyborem gry dla siebie. Każdy z nas posiada specyficzny gust, co skutecznie wpływa na nasze decyzje zakupowe.

 

Warto podkreślić również, że nie jest to stricte ranking, w którym najlepsze tytuły wymienia się na końcu, ale zbiór polecanych gier. Kolejność zatem nie ma żadnego znaczenia przy porównywaniu konkretnych pozycji i jest dziełem przypadku.

 

Jeżeli jesteście ciekawi, w co grać na Nintendo Switch, aby maksymalnie urozmaicić rozrywkę albo po prostu szukacie uzupełnienia posiadanej kolekcji, możecie szukać inspiracji w tym tekście. Rynek elektroniczny jest bardzo rozległy, dlatego też nie znalazło się tu miejsce dla wszystkich interesujących gier. Poza  najlepszymi według nas tytułami , postaraliśmy się krótko opisać także kolejne, dla których zabrakło miejsca w głównym zestawieniu. Poświęćcie uwagę również im, o ile spodoba się wam konwencja albo tematyka.

 

The Legend Of Zelda: Breath of the Wild

 

 

 

Jeżeli interesują nas najlepsze gry Nintendo Switch, nie sposób nie wspomnieć o tej rozbudowanej produkcji, utrzymanej w bajkowym klimacie The Legend Of Zelda: Breath of the Wild.

Główny bohater Link przemierza zrujnowane królestwo Hyrule i podczas swojej przygody musi dowiedzieć się, jak właściwie doszło do takiej katastrofy. Warto podkreślić, że seria ma swoje początki w 1986 roku, a całość jest zgrabnym połączeniem wielu konwencji.

Mamy tu kreskówkową grafikę, elementy przygodowej eksploracji, zaawansowany system rozbudowy postaci znany z gier RPG (z ang. Role Playing Game) oraz przygodę survivalową.

Twórcy zadbali o szczegóły, a gracz może eksplorować otwarty świat w dowolnym stopniu. Każda wyprawa jest wymagająca (świat posiada zróżnicowane warunki pogodowe). Dodatkowo, wiele przygód odbędziemy poza fabułą w celu dostania się do z pozoru niedostępnych lokacji.

Całość dostarcza nam rozrywki na długie godziny. Czas przy produkcji Nintendo możemy spędzać  na wiele sposobów. Zadbano o tak drobne detale, jak kierunek wiatru, który potrafi zmienić sposób rozprzestrzeniania ognia. To jedna z najbardziej rozbudowanych pozycji na Nintendo, która zyskała uznanie w środowisku graczy.

Przeczytaj naszą recenzję!

 

Kup The Legend of Zelda: Breath of the Wild teraz

 

 

 

 

Super Mario: Odyssey

 

 

Przygody najbardziej znanego hydraulika na świecie kojarzy chyba każdy. Super Mario: Odyssey jest najlepszym, co mogło się przytrafić wiernym fanom tytułowej postaci oraz Grzybowego Miasta.

Fabuła nie jest innowacyjna i po raz kolejny opiera się na ratowaniu księżniczki Peach z rąk głównego antagonisty (Bowsera). To jednak tylko zalążek naszych przygód, a platformówka pozwala nam na zdecydowanie więcej.

Miłośników klasycznego Mario uspokajamy, wersja na konsolę Switch nie odbiega znacznie od założeń pierwowzoru. Podczas zabawy eksplorujemy lokacje (także przypominające rzeczywisty świat), gromadzimy przedmioty oraz unikamy pułapek. Format walki opiera się na znanym ,,skakaniu po głowach”. Całość jest jednak utrzymana w trójwymiarowym świecie, co zadowala miłośników technologii.

Osobne słowo należy poświęcić kreskówkowej grafice, która barwnie oddaje klimat produkcji. Mario przemierza podczas swojej przygody miasta, pustynie, lasy oraz lodowe krainy. Żywe kolory przypadną do gustu najmłodszym, a struktura otwartego świata w poszczególnych lokacjach sprawia, że gra nie jest liniowa.

Przeczytaj naszą recenzję!

 

Kup Super Mario Odyssey teraz

 

 

 

Mario + Rabbids: Kingdom Battle

 

 

Polecane gry Nintendo Switch jak widać po raz drugi zawitały do świata Mario. Tym razem jednak mowa o taktycznej rozgrywce RPG oraz walce podzielonej na tury. Mario + Rabbids: Kingdom Battle wymaga od nas bowiem strategicznego myślenia.

Tytuł jest połączeniem dwóch znanych serii (Mario oraz Rabbids). Za całość odpowiada studio Ubisoft, które oddało do dyspozycji gracza osiem grywalnych postaci, po cztery z każdego uniwersum.

Fabuła gry sprowadza się do misji ratowania świata. Istotny jest jednak fakt, że całość możemy przejść w pojedynkę albo z towarzyszem zabawy (tryb kooperacji). Mocną stroną pozycji jest także grafika. Szczegółowe modele postaci, system destrukcji oraz barwne, nasycone kolory.

Gra nie opiera się wyłącznie na samej walce w systemie turowym. Do dyspozycji użytkowników oddano barwne lokacje, które można dowolnie eksplorować. W Mario + Rabbids: Kingdom Battle rozwiązujemy także zagadki, ale główny nacisk położono na taktyczną walkę. Korzysta się w niej ze specjalnych umiejętności bohaterów, środowiska (systemu osłon), a także dodatkowego ekwipunku. Całość jest zatem bardzo rozbudowana oraz dostarcza rozrywki na wiele sposobów.

Przeczytaj naszą recenzję!

 

Kup Mario + Rabbids: Kingdom Battle teraz

 

 

 

Bayonetta 2

Pierwszy z ,,kontrowersyjnych” tytułów w zestawieniu, przeznaczony raczej dla starszych użytkowników. Gracz wciela się w nim w tytułową wiedźmę, która wyrusza na ratunek swojej przyjaciółce Jeanne.

Bayonetta 2 to kontynuacja pierwszej części, zatem jest to slasher osadzony w niebanalnej otoczce. Klimat fantasy czuć na każdym kroku, a grafika jest jednym z mocniejszych punktów produkcji.

Propozycja studia Platinum Games stawia na rozbudowane starcia. Do dyspozycji oddano nam wiele broni (m.in. pistolety, miecze, łuk) oraz szereg specjalnych zdolności głównej bohaterki. Zadbano także o efektowną walkę z umiejętnościami specjalnymi (np. Torture Attacks), a całość jest oceniana przez system, który sumuje naszą ,,efektowność” na danym poziomie.

Tytuł działa płynnie w 60 FPS’ach i przeznaczono go dla pojedynczego gracza. Możemy wprawdzie spróbować swoich sił w trybie hordy razem z przyjacielem, ale kampanię przejdziemy wyłącznie ,,solo”. Dla osób bojących się o zbytnią złożoność gry, przygotowano także szereg ułatwień. Podstawowe sterowanie jest łatwe do przyswojenia, a twórcy zadbali o przystępność także dla tzw. casualowych graczy.

Przeczytaj naszą recenzję!

 

Kup Bayonetta 2 teraz

 

 

 

Splatoon 2

 

 

Kolejny przykład na to, że kontynuacje mogą być lepsze od pierwszych części. Splatoon 2 to kolorowa strzelanka (i to dosłownie), która wydaje się niepozornym tytułem. Jest niezwykle grywalna, a tryb multiplayer pozwala nam na niekończącą się zabawę (możemy zagrać także lokalnie, po raz pierwszy do ośmiu graczy jednocześnie na jednej mapie).

Producenci zadbali o najważniejszy aspekt w przypadku gry wieloosobowej, czyli stworzenie odpowiedniego balansu. Kierujemy tu Inklingami, walczącymi ze sobą przy użyciu kolorowej farby oraz specjalnych broni.

Gracze wykorzystują swoją farbę także do zamalowywania mapy. Dzięki temu mogą w przyszłości uzupełnić amunicję albo też przemieścić się w określony rejon planszy. Znacznie zwiększa to dynamikę produkcji, która należy również do niewątpliwych zalet tytułu.

Niewiele zmieniło się w kwestii samej grafiki, która została nieco odświeżona w stosunku do pierwszej części. W grze znajdziemy różne bronie, postacie oraz jeden cel – zamalować jak największą część mapy. Pomimo prostej konwencji to bardzo wciągająca pozycja, skierowana głównie do osób uwielbiających tryby sieciowe.

Przeczytaj naszą recenzję!

 

Kup Splatton 2 teraz

 

 

 

Donkey Kong: Tropical Freeze

 

 

Klasyczna propozycja w całym zestawieniu, utrzymana w klimacie gier platformowych. Donkey Kong to postać znana z poprzednich serii, a fabuła najnowszej propozycji studia Retro, opiera się na inwazji Wikingów na wyspę głównego bohatera.

Warto podkreślić szczegółowość przeciwników, których wyposażono w futra oraz hełmy. Donkey Kong zmierzy się z pingwinami, sowami oraz morsami, a także szeregiem bossów. Kampanię przejdziemy w trybie dla pojedynczego gracza albo kooperacji. Druga osoba ma wybór postaci i może zdecydować się na małpkę Diddy lub Dixie. Z pozoru są podobne, ale każda posiada nieco inne umiejętności.

Gra opiera się na eksplorowaniu, zbieraniu oraz walce z przeciwnikami. Po raz kolejny dano możliwość pływania, ale jako element poszczególnych poziomów. Jeżeli szukacie zbliżonej propozycji do klasycznego Mario w pięknej oprawie wizualnej, będziecie zadowoleni. Gra nie polega wyłącznie na żmudnym przechodzeniu kolejnych etapów. Dużą frajdę sprawia chociażby zbieranie skarbów, rozwiązywanie zagadek logicznych, czy też mini-gry.

Przeczytaj naszą recenzję!

 

Kup Donkey Kong: Tropical Freeze teraz

 

 

Mario Kart 8 Deluxe

 

 

Trzeci i ostatni powrót do wesołego bohatera w czerwonej czapeczce. Tym razem w wersji wyścigowej, która wzmaga w każdym z nas dodatkowe pokłady adrenaliny.

Mario Kart 8 Deluxe kładzie nacisk na rozgrywkę wieloosobową. Kampania dla pojedynczego gracza jest raczej monotonna, ale wyścigi z ,,żywymi przeciwnikami” pozwalają na pełne wykorzystanie walorów produkcji.

Do dyspozycji oddano kolorowy świat, wiele grywalnych postaci znanych z poprzednich serii oraz urozmaicone tory. Nowością jest tryb antygrawitacyjny, gdzie jeździmy także po ścianach. Jeżeli nie mamy dostępu do Internetu, możemy rywalizować razem z naszym znajomym na podzielonym ekranie.

Barwny, kreskówkowy charakter grafiki, specjalne ,,boosty” (w postaci monet, licznika akrobacji oraz umiejętności specjalnych), pozwalają na wielogodzinną zabawę. Gra nie nudzi się szybko, ponieważ każdy wyścig jest dynamiczny. Jeżeli nie udało się nam zwyciężyć teraz, możemy zawsze spróbować ponownie w następnej kompetycji.

Przeczytaj naszą recenzję!

 

Kup Mario Kart 8 Deluxe teraz

 

Hollow Knight

 

 

Mało znana propozycja studia Team Cherry, która jednak wyróżnia się na rynku. Akcja przenosi nas do podziemi miasteczka Dirtmouth. Mrocznego miejsca, które zgubiło na swojej drodze wielu śmiałków, szukających sławy oraz bogactwa.

W trakcie rozgrywki przemierzamy mapę, eksplorujemy kolejne korytarze oraz walczymy z przeciwnikami. Nie jest to jednak banalny system, w którym wystarczy odpowiednio naciskać przyciski. Imponująca liczba trzydziestu bossów stanowi prawdziwe wyzwanie. Każdy z nich posiada swoje słabe strony, które należy umiejętnie wykorzystać, aby ostatecznie pokonać oponenta.

Grafika przypomina nieco animowane bajki, znane ze szklanego ekranu. Tytułowy bohater podczas swojej podróży poznaje wiele interesujących postaci, nie zawsze nastawionych do niego negatywnie. Na uwagę zasługuje element zagadkowy, ponieważ dostęp do większości lokacji wymaga ,,ruszenia głową”. Jakby tego było mało, na Hollow Knighta czekają liczne pułapki, a podczas przygody gracz kolekcjonuje przydatny ekwipunek. Przejście całej gry wymaga czasu oraz stanowi wyzwanie, zarówno dla zaawansowanych posiadaczy Nintendo jak i tych zupełnie początkujących.

Przeczytaj naszą recenzję!

 

Kup Hollow Knight teraz

 

Stardew Valley

 

 

Spojrzenie na samą grafikę Stardew Valley może stwarzać mylne pozory. Produkcja niezależnego studia jest grą bardzo rozbudowaną, pozwalającą nam na przeżycie niesamowitej przygody.

Tytułowy bohater to młody mężczyzna, który wiedzie monotonne życie. Bieg wydarzeń sprawia, że jego głównym celem staje się rozwój farmy, odziedziczonej po dziadku. Na miejscu przekonuje się o faktycznym stanie posiadłości, którą prędko można ocenić za ruinę.

Stardew Valley to gra ekonomiczna z typowymi wstawkami RPG oraz mnogością opcji. Rozwijamy naszą farmę, poddajemy się różnorakim czynnościom (wędkowanie, eksplorowanie kopalni) oraz wchodzimy w interakcję z innymi postaciami. Możemy także zawierać małżeństwa, romansować oraz wypełniać zadania od innych. Gra umożliwia tryb kooperacji, co sprawia, że przygodę przeżyjemy również w otoczeniu naszego dobrego kumpla.

W trakcie rozgrywki postać się rozwija oraz zdobywa kolejne umiejętności. Produkcja oferuje niezwykle złożony model przygody, a grę można poprowadzić na wiele sposobów. Za każdym razem otrzymamy inny efekt końcowy!

 

 

 

Xenoblade Chronicles 2

 

 

Zestawienie zamyka propozycja studia Monolith Software, utrzymana w klimacie fantasy. Historia Xenoblade Chronicles 2 jest w pełni autonomiczna. Tym razem poznajemy losy z perspektywy Rexa. W świecie, w którym osady są założone na ogromnych tytanach, a wszystkie frakcje dążą do zdobycia raju (Elysium).

W trakcie gry eksplorujemy teren (pieszo oraz na przyjaznych istotach), wykonujemy zadania oraz walczymy z wrogami. Całość obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby i jest osadzona w niebanalnej konwencji. Aspekt wizualny stał się bardzo istotnym plusem serii, podobnie jak ścieżka dźwiękowa. Podczas naszych przygód rozwijamy postać w znanych dla serii RPG kierunkach.

Świat gry jest bardzo kolorowy i przypomina konwencję anime. Osobne słowa uznania trzeba skierować do samego systemu walki, który nie opiera się wyłącznie na ,,machaniu mieczem”. Taktyka istotnie wpływa na przebieg rozgrywki, a obecność specjalnych umiejętności pozwala na odwrócenie nawet zdawałoby się niemożliwych starć.

Przeczytaj naszą recenzję!

 

Kup Xenoblade Chronicles 2 teraz

 

 

Super Smash Bros. Ultimate

 

 

Super Smash Bros. Ultimate to jeden z najlepiej ocenianych przez graczy i krytyków tytułów na Nintendo Switch. Warto tylko wspomnieć, że od pierwszych zapowiedzi fani bijatyk z niecierpliwością czekali na premierę. Wydana 9 grudnia 2018 gra okazała się ogromnym sukcesem. W ciągu zaledwie 2 miesięcy sprzedano ponad 12 mln egzemplarzy, przez co Super Smash Bros. Ultimate stał się najszybciej sprzedającym się tytułem w historii Nintendo. Z pewnością jeszcze kilka rekordów pobije.

 

Jest to gra, w której możemy się wcielić w jednego z ponad 70 zawodników. Ogromną zaletą jest fakt, iż są to postaci znane z innych produkcji Nintendo. Dzięki temu możemy walczyć jako Mario, Yoshi, Pac-man, Pikachu, Bayonetta, Solid Snake, Ridley z serii Metroid, Inkling z serii Splatoon. Pojedynki odbywają się na wielopoziomowych arenach. Wprowadzono tutaj tryb zarówno single jak i multiplayer, walki do aż 8 graczy jednocześnie. Zachwyca tutaj przede wszystkim grafika, zróżnicowane moce, style walki poszczególnych postaci.

Przeczytaj naszą recenzję!

 

Kup Super Smash Bros. Ultimate teraz

 

 

Pokémon: Let’s Go, Pikachu! Let’s Go, Eevee!

 

 

W listopadzie ubiegłego roku miała miejsce premiera kolejnego niezwykle udanego tytułu na Switcha. Gra z serii Pokemon dostępna jest w wersji z Pikachu bądź Eevee jako początkowym pokemonem. Pod wieloma względami tytuł ten nawiązuje do klasyki Nintendo. Wcielamy się tutaj w rolę trenera pokemonów, którego zadaniem jest przemierzanie dostępnego świata oraz odnalezienie jak i złapanie wszystkich gatunków. A jest ich ponad 150, w związku z czym czeka nas całkiem sporo pracy i godzin gry.

 

Podczas rozgrywki możemy trenować swe stworki, wystawiać je do pojedynków z innymi graczami. Także i ten tytuł znany jest ze wspaniałej grafiki. Specjalnie z myślą o fanach gatunku Nintendo wprowadziło do sprzedaży Poké Ball Plus. Jest to kontroler w kształcie pokeballa, który występuje w grze. Z jego pomocą możemy rzucać wirtualnym pokeballem w pokemony.

 

Przeczytaj naszą recenzję!

 

Kup Pokemon Let’s Go teraz

 

 

 

Fire Emblem: Three Houses

 

 

Wydana w lipcu 2019 roku taktyczna gra RPG to dzieło studia Intelligent Systems. Przenosimy się tutaj do świata fantasy o nazwie Fódlan. Zarządzany jest on na co dzień przez trzy państwa:  Imperium Adrestiańskie, Królestwo Faerghus oraz Sojusz Leicester. Różnią się one między sobą systemami politycznymi czy ideologią. Aby zachować między nimi równowagę stworzono Kościół Seiros, który prowadzi między innymi klasztor Garreg Mach. To właśnie do niego przybywają z całego świata uzdolnieni kadeci, który będą szkolić się w dziedzinie sztuk walki, polityki.

 

Na samym początku zadaniem gracza jest wybór bohatera lub bohaterki gry. Nasza postać staje się jednym z nowych nauczycieli w Garreg Mach. Wybieramy z początku jeden z trzech domów studenckich, którym to będziemy zarządzać. Poczuć się zatem możemy niczym nauczyciele z Harrego Pottera. Zadaniem naszym będzie dbać o podopiecznych, szkolić ich w technikach walki. Będziemy przy okazji zlecać im misje, jak i rozwiązywać ich problemy osobiste.

 

Fire Emblem: Three Houses jest produkcją strategiczno-taktyczną z gatunku RPG, która wykorzystuje turowy system walki. Gra prezentuje się całkiem dobrze pod względem graficznym, posiada sporo dialogów, jak i przerywników filmowych.

Przeczytaj naszą recenzję!

Kup Fire Emblem: Three Houses teraz

 

 

 

Super Mario Maker 2 Premiera

 

Wydana w czerwcu 2019 roku gra Super Mario Maker 2 to druga odsłona popularnego edytora poziomów dla gry Super Mario. Produkcja Nintendo pozwala graczom tworzyć różnorodne poziomy, które można następnie wykorzystać w grze.

 

Zadaniem gracza jest kreowanie platformowych poziomów, które znać możemy z klasycznych produkcji Nintendo. Można zatem wybrać topografię terenu, rozmieszczenie poszczególnych elementów, pozycji przeciwników czy też premii dla gracza. Do wyboru jest całkiem wiele rodzajów tła, a nawet zjazdów, dzięki którym bohaterowie nabierają prędkości. Po stworzeniu poziomu możemy go przetestować, a jeśli okaże się on naszym zdaniem interesujący, możemy się nim podzielić ze znajomymi. Doi wyboru mamy tutaj opcje graficzne zaczerpnięte z Super Mario Bros. 3, Super Mario World, New Super Mario Bros. U oraz Super Mario 3D World.

Przeczytaj naszą recenzję!

Kup Mario Maker 2 teraz

 

Crash Team Racing: Nitro-Fueled

 

Crash Team Racing Nitro-Fueled Nintendo Switch

 

Crash Team Racing to jedna z legendarnych gier na pierwsze Playstation. Legendarny Crash Bandicoot tym razem zasiadł za sterami gokarta, a sama produkcja przypominała pod wieloma względami Mario Kart. Nitro-Fueled to remake kultowej gry z końca lat 90. W porównaniu do oryginału nowa odsłona to w szczególności odnowiona szata graficzna, jak i kilka nowych tras. Ponadto twórcy wprowadzili tutaj możliwość personalizacji pojazdów. Podczas rozgrywki gracze mogą korzystać ze zdobytych przedmiotów, które gwarantują doładowanie czy też podrzucanie pułapek przeciwnikom. Crash Team Racing: Nitro-Fueled pozwala na grę w kilku trybach, jak i również rozgrywkę dla kilku graczy lokalnie lub przez internet.

Przeczytaj naszą recenzję!

Kup Crash Team Racing: Nitro Fueled

 

 

Wiedźmin 3: Dziki Gon

Wiedźmin 3 Dziki Gon Nintendo Switch

 

Wiedźmin 3 to ogromny sukces polskiego studia CD Projekt RED i jedna z najlepszych gier RPG ever. Trudno wyliczyć wszystkie branżowe nagrody, które padły łupem Geralta z Rivii. Wiedźmin 3: Dziki Gon swą premierę na Switcha miał w październiku ubiegłego roku. Mamy tutaj do czynienia z kontynuacją Zabójcy Królów. Naszemu głównemu bohaterowi wraca powoli pamięć, przez co wyrusza na poszukiwanie Dzikiego Gonu. Głównym zadaniem każdego z graczy jest eksploracja świata, wykonywanie nadrzędnych i pobocznych zadań. Wiele z naszych decyzji będzie mieć znaczenie dla dalszego przebiegu fabuły. W porównaniu do poprzedniej części gracze zyskali o wiele więcej technik walki, jak i również mogą rozwijać umiejętności alchemiczne głównego bohatera. Ponadto sam świat uległ ogromnemu rozszerzeniu, a rozgrywce towarzyszy wiele przerywników filmowych.

Luigi’s Mansion 3

 

Luigi to znany brat Mario, który niczym pogromcy duchów udaje się do nawiedzonych miejsc. Jako Luigi wyposażeni jesteśmy w latarkę oraz specjalny odkurzacz. Dzięki temu możemy poczuć się jak bohaterowie opisywanej wcześniej gry – Pogromcy Duchów. Naszym zadaniem jest tutaj po prostu przemierzanie wszystkich pomieszczeń oraz poszukiwanie duchów. W większości przypadków za pomocą latarki osłabiamy zjawę, a odkurzacz pomaga ją wciągnąć do zbiornika. Przy okazji przyjdzie nam rozwiązywać zagadki logiczne, jak również walczyć z bossami. Gra utrzymana jest w kreskówkowej stylistyce i mimo tematyki duchów nie powinna straszyć najmłodszych. Luigis Mansion 3 oferuje tryb co-op nawet do ośmiu graczy, którzy wspólnie będą przemierzać piętra nawiedzonej wieży. Ponadto obecne są tu też mini gry kooperacyjne.

 

 

 

Divinity 2: Orginal Sin

 

Divinity Original Sin II Definitive Edition

 

Divinity: Original Sin II to dzieło Larian Studios, które swą premierę na Switcha miało we wrześniu 2019 roku. Jest to bezpośrednia kontynuacja poprzedniej części. Trafiamy tu ponownie do krainy Rivellon, jednak tysiąc lat później. Naszym głównym bohaterem jest użytkownik zakazanej magii. Mamy do wyboru sześć gotowych postaci lub też opcję wykreowania własnego bohatera. Wybór postaci i jej cech ma istotny wpływ na całą fabułę. Może to być zarówno człowiek, jak i elf, krasnolud czy nieumarły. Naszym zadaniem jest walka z członkami Zakonu Boskiego, jak i wykonywanie określonych zadań. Rozgrywka polega przede wszystkim na wędrówce, zbieraniu ekipy i zdobywaniu doświadczenia. Gra posiada kilka trybów rozgrywki.

 

Animal Crossing: New Horizons

 

 

Animal Crossing to ceniona seria gier  ze względu na przenoszenie się do wirtualnego świata, w którym można wręcz prowadzić drugie życie. Jesteśmy pracownikiem firmy Nook Inc., który trafia na wyspę pod nową inwestycję. Okazuje się, że jednak mamy bardzo mało środków i wszystko musimy zacząć niemal od zera. Musimy zatem szukać materiałów do budowy oraz gotowych przedmiotów. Naszym zadaniem będzie nie tylko budowa nowych obiektów, lecz i rolnictwo, handel. Możemy także nawiązywać kontakt z innymi mieszkańcami wyspy, graczami online. Animal Crossing: New Horizons oferuje opcję wspólnej zabawy do 4 graczy lokalnie lub 8 online. Czas w niej płynie dokładnie tak samo jak w realnym świecie!

 

 

 

Na co również warto zwrócić uwagę?

 

Ciężko ograniczyć się wyłącznie do kilku tytułów. Nintendo Switch jakie gry to hasło wyszukiwane szczególnie często przez nowych użytkowników, ale o kupnie danej propozycji powinny decydować także nasze indywidualne preferencje.

 

Warto wspomnieć o kilku tytułach nieobecnych w zestawieniu. Chociażby Arms, czyli znakomitej grze akcji, utrzymanej w trójwymiarowej grafice. Całość opiera się tu na pojedynkach jeden na jeden w zamkniętych przestrzeniach. Do dyspozycji oddano nam wiele postaci o różnych umiejętnościach specjalnych, a tryb multiplayer cieszy się sporą grywalnością.

 

Wśród tytułów niezależnych, wyróżnia się z kolei Owlboy. Przygodowa gra przypadnie nam do gustu m.in. ze względu na liczne nawiązania do przeszłości. Grafika wydaje się z początku bardzo przeciętna, ale to celowy zabieg twórców. Owlboy przypomina starsze tytuły i cieszy przez długie godziny.

 

Jeżeli znajdujemy się już ,,poza głównym nurtem”, powiedzmy kilka słów na temat Shovel Knight: Treasure Trove. Inspirująca pozycja łącząca RPG z elementami gier przygodowych. Utrzymana w dwóch wymiarach i pozwalająca na rozwiązywanie zagadek logicznych, walkę z bossami oraz rozwój głównej postaci.

 

Elder Scrolls 5: Skyrim jest tytułem znanym z wersji na komputery osobiste. Jedna z najsłynniejszych gier RPG, pozwala także graczom Nintendo Switch na przeżycie niesamowitej przygody w rozbudowanym świecie, pełnym magii oraz czarów. Jeżeli nie graliście w pierwotną wersję to tytuł obowiązkowy w waszej kolekcji.

 

Mroczna gra turowa w klimacie dark fantasy to niewątpliwie najlepszy opis Darkest Dungeon. Tutaj również eksplorujemy tereny, ale musimy uważać na stan emocjonalny postaci. Wpływa on istotnie na ich zachowanie, co urozmaica prostą formułę gry RPG. Walka w systemie turowym to dodatkowy smaczek, a mroczny klimat zachęca do zmierzenia się z tym niecodziennym tytułem.

 

Celeste jest grą platformową, w której naszym celem jest wspięcie się na szczyt góry. To kolejna propozycja stworzona przez niezależne studio Matt Makes Games. Tytułowa bohaterka mieszka w fantastycznym świecie oraz posiada specjalne umiejętności (np. teleportację na małe odległości). Platformowy format sprawia, że  niektórzy na grę spoglądają typowo sentymentalnie.

 

Jeżeli lubimy rozbudowywanie, dynamikę oraz częste zmiany otoczenia, powinno się nam spodobać Dragon Quest Builders 2. Na gracza czeka ciężkie zadanie, jakim jest odbudowanie cywilizacji ludzkiej. W tym celu zbiera się surowce, buduje fortyfikacje oraz niweluje siły zła, które pojawiają się w regionie. Smaczku całości dodaje piękna, żywa grafika.

 

Przygody Mario pojawiły się w zestawieniu kilkukrotnie, ale miejsca zabrakło dla Mario Tennis Aces. Stosunkowo nowa propozycja, która nadaje zwykłym spotkaniom na korcie nietuzinkowy przebieg. Utrzymana w pięknej stylistyce, rozbudowana pod względem klas postaci oraz możliwości uderzeń. Daje wiele radości zwłaszcza w trybie multiplayer, gdzie mierzymy się z innymi śmiałkami.

 

Co za dużo to niezdrowo, ale zestawienie ,,pominiętych” musi zamknąć Octopath Traveler. Japońska gra turowa, utrzymana w klimacie fantasy. Gracz ma tu do wyboru osiem postaci o odmiennych cechach, które skutecznie wpływają na rozgrywkę oraz końcowe cele. Dzięki temu możemy przejść tytuł na wiele sposobów i za każdym razem będziemy czuć odmienne emocje.

 

Innym ciekawym tytułem jest Cuphead. Ta dwuwymiarowa gra akcji została utrzymana w stylistyce przedwojennych filmów rysunkowych z USA. Bohaterem gry jest tytułowy Cuphead, który poprzez hazard przegrywa swą duszę u diabła. Teraz musi wykonać szereg misji, aby ją odzyskać.

 

Pillars of Eternity: Complete Edition to z kolei izometryczny RPG, który także został wykonany w klasycznym stylu. Przenoszeni jesteśmy tutaj do świata fantasy, w którym to spotkamy wiele ras o odmiennym wyglądzie, mocach i umiejętnościach. Edycja kompletna zawiera przy tym wszystkie dodatki, co zagwarantuje grę nawet przez setki godzin.

 

Jedną z najlepszych strategii na Switcha jest bez wątpienia Sid Meier’s Civilization VI. Cała seria to klasyka gier komputerowych. Szósta odsłona tego cyklu ponownie daje nam szansę pokierowania wybraną cywilizacją przez okres nawet kilku tysięcy lat. Twórcy dali graczom znacznie szersze pole do rozbudowy miast, prowadzenia ekonomii i wypraw wojennych. Przy okazji gra odznacza się ładną szatą graficzną.

 

Zaprezentowana w czerwcu 2019 roku Cadence of Hyrule: Crypt of the NecroDancer Featuring The Legend of Zelda to całkiem ciekawa propozycja dla miłośników nietypowych rozwiązań. Jest to bowiem produkcja stanowiąca połączenie klasycznej gry rytmicznej z elementami action-adventure oraz roguelike. Naszym zadaniem jest obronić królestwo Hyrule przed wrogami. Ataki jak i ruchy wykonywane są tu w rytmie odtwarzanych melodii.

 

Na naszej liście znajduje się także Baba is You, która jest oryginalną grą logiczną. Zezwala ona nam na manipulację podstawowymi zasadami obowiązującymi w grze. Sam tytuł składa się ze 100 poziomów stanowiących łamigłówki. Ponadto dzięki edytorowi samemu możemy tworzyć własne

 

 

Najlepsze gry na Nintendo Switch


Redaktor

Donson

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *