Najciekawsze premiery gier w 2019 roku na Nintendo Switch

W minionym roku użytkownicy Switcha doczekali się wielu ciekawych premier,…

11 stycznia 2019

W minionym roku użytkownicy Switcha doczekali się wielu ciekawych premier, dzięki czemu nie mogli narzekać na brak zajęcia przy konsoli. Wystarczy tylko wspomnieć o kilku produkcjach z serii Mario, Super Smash Bros. Ultimate, Pokemon: Let’s Go, Pikachu!, Gear.Club Unlimited 2, Diablo III: Eternal Collection. Wszystko to zaostrzyło apetyty na 2019 rok. Jakich zatem gier najbardziej oczekujemy w najbliższych 12 miesiącach?

 

New Super Mario Bros. U Deluxe

 

Data Premiery: 11.01.2019

Już na dniach swą premierę będzie mieć poprawiona wersja New Super Mario Bros. U Deluxe, znanej gry platformowej z konsoli Wii U. Jest to kolejna produkcja opowiadająca o braciach Mario i Luigim, którzy muszą walczyć z przebiegłym Bowserem. Jest to klasyczna dwuwymiarowa gra, gdzie naszym zadaniem będzie pokonywanie przeszkód terenowych oraz walka z poplecznikami Bowsera. Gracze znajdą tu aż 164 plansze jak i kilka ciekawych dodatków.

 

 

 

Pokémon

 

Data Premiery: 2019

Po wcześniejszym sukcesie Pokemon: Let’s Go, Pikachu!, jak i gry na smartfony, jednym z najbardziej wyczekiwanych tytułów w 2019 jest Pokémon. W tej chwili za wiele nie wiemy jednak o kolejnej odsłonie przygód trenera fantastycznych stworków. Możemy się jedynie domyślać, że Nintendo będzie się starało nawiązać do klasyki z GameBoya. W ciemno obstawiamy, że będzie to wielki hit 2019 roku.

 

 

 

Luigi’s Mansion 3

 

Data Premiery: 2019

Luigi’s Mansion 3 stanowi kolejny tytuł popularnego cyklu o bracie Mario, który eksploruje nawiedzone rezydencje. Poprzednie części okazały się sporym sukcesem, sprzedając się łącznie w ilości blisko 8 mln egzemplarzy! Prawdopodobnie i tym razem naszym zadaniem będzie odwiedzanie nawiedzonych miejsc, w których za pośrednictwem latarki i odkurzacza musimy wyłapywać duchy.

 

 

 

Fire Emblem: Three Houses

 

Data Premiery: 2019

Będzie to opracowana przez studio Intelligent System taktyczna gra RPG, która swą fabułą i systemem rozgrywki nawiązuje do poprzednich części. Przenosimy się w niej do krainy fantasy, gdzie będziemy toczyć bitwy między kilkoma frakcjami. Rozgrywka polegać będzie na prowadzeniu bitew za pomocą rozbudowanego turowego systemu walki.

 

 

 

Metroid Prime 4

 

Data Premiery: 2019

Metroid to absolutna klasyka, na której wychowali się użytkownicy NES-a. Tym razem Nintendo zadecydowało o wypuszczeniu nowej wersji na Switcha. Wcielamy się tu w międzygwiezdną łowczyni nagród Samus Aran, która musi przemierzać różne poziomy i walczyć z przeciwnikami. Tutaj również nie możemy podać dokładnej premiery, jak i również szczegółów związanych z produkcją. Wiadomo jedynie, że gra ma toczyć się z perspektywy pierwszej osoby.

 

 

 

Yoshi’s Crafted World

 

Data Premiery: 29.03.2019

Na maj przewidziana jest premiera gry, w której wcielimy się w sympatycznego dinozaura Yoshiego, którego możemy już znać z innych gier z serii Mario. Yoshi’s Crafted World to trójwymiarowa platformówka, która będzie znakomitą propozycją dla najmłodszych. Gra polegać będzie na połączeniu elementów zręcznościowych i logicznych. Nintendo wpadło tutaj na bardzo ciekawy pomysł, abyśmy mogli bez trudu zmieniać stronę, z której patrzymy na planszę. W ten oto sposób być może uda nam się znaleźć ukryte przejścia, dodatkowe zadania do wykonania.

 

 

 

Travis Strikes Again: No More Heroes

 

Data Premiery: 18.01.2019

19 stycznia swą premierę na Nintendo Switch będzie mieć Travis Strikes Again: No More Heroes. Jest to kolejna odsłona przygód płatnego zabójcy. Travis wraz ze swym przeciwnikiem zostają w tajemniczy sposób przeniesieni do konsoli Death Drive MK-II. W wyniku tego muszą toczyć między sobą pojedynek w grze wideo o ostateczne zwycięstwo. Będzie to klasyczna gra z pojedynkami różnych sztuk walki, gdzie co pewien czas przyjdzie się nam zmierzyć z bossem.

 

 

 

Final Fantasy VII

 

Data Premiery: 2019

Final Fantasy VII to absolutna klasyka gier wideo, która swą premierę na PlayStation miała w 1997 roku. Po ponad 20 latach powróci ona w odnowionej wersji na Switcha. Być może będzie podobna do wydania z 2012 roku na pecety. Bohaterem tej części jest Cloud Strife, który jako członek ruchu oporu Avalanche walczy z organizacją Shinra. Zadaniem graczy zapewne będzie eksploracja poszczególnych lokacji oraz walka z przeciwnikami. Ogromną zaletą FF VII jest rozbudowana i niezwykle interesująca fabuła.

 

 

 

Animal Crossing

 

Data Premiery: Czerwiec 2019

Animal Crossing to popularna gra, która swą premierę miała w 2001 roku, czym zapoczątkowała całą serię. W czerwcu tego roku zostanie zaprezentowany nowy tytuł na Switcha. W Animal Crossing możemy się wcielić w właścicieli wirtualnej farmy, gdzie obok ludzi znajdują się także mówiące zwierzęta. O tym, że poprzednia odsłona była sporym sukcesem niech świadczy fakt, że pewna 87-letnia kobieta spędziła na rozgrywce 3,5 tysiąca godzin, aż jej konsola nie uległa awarii.

 

 

 

Daemon X Machina

 

Data Premiery:2019

Daemon X Machina to całkiem interesująco zapowiadająca się gra, w której przyjdzie nam walczyć za sterami uzbrojonego mecha. Fabuła osadzona została w przyszłości, gdy połowa Księżyca zderzyła się z naszą planetą, oczywiście prawie przyczyniając się do wyginięcia ludzkości. Okazało się jednak, że w księżycowych skałach znajduje się wydajne źródło energii, które pobudza w ludziach dodatkowe moce. Jako jeden z pilotów mecha mamy za zadanie bronić źródła mocy przed innymi.

 

 

 

Crash Team Racing Nitro-Fueled

 

Data Premiery: 21.06.2019

Crash Team Racing to z pewnością jeden z tych tytułów, które mocno zapamiętaliśmy z pierwszego PlayStation. Emocjonujące wyścigi podobne do Mario Kart powracają w nowej wersji! Jest to odnowiona gra z lat 90. gdzie mamy do czynienia nie tylko z tymi samymi postaciami i trasami, lecz również kilkoma nowymi mapami czy gokartami. Oczywiście i tutaj zabawa polegać będzie na wyścigach, gdzie na trasie spotkamy liczne przeszkody jak i przedmioty służące przyspieszeniu czy walce z innymi graczami. W przeciwieństwie do oryginału, wprowadzono tu również tryb gry online.

 

 

Digimon Survive

 

Data Premiery: 2019

Digimony swego czasu stanowiły ciekawą alternatywę dla Pokemonów. Wiele osób być może miało z nimi styczność na PSX, kiedy to w 1999 roku zadebiutowała gra Digimon World. Najnowsza odsłona w sporym stopniu będzie nawiązywać do oryginału. Jest to strategiczne RPG, w którym to wcielamy się w rolę nastolatka wciągniętego do cyfrowego świata Digimon. Naszym zadaniem będzie trenowanie Digimonów oraz znalezienie sposobu na powrót do domu.

 

 

 

Mortal Kombat 11

 

Data Premiery: 23.04.2019

Jedna z najsłynniejszych bijatyk w tym roku doczeka się już swojej 11. edycji. Tradycyjnie brać będziemy udział w pojedynkach toczonych na różnych arenach, a do dyspozycji będziemy mieć zarówno klasycznych bohaterów jak i zupełnie nowe postaci. Ciekawym rozwiązaniem będzie dostosowanie poszczególnych bohaterów do naszych preferencji, przez co możemy o wiele lepiej wykorzystać ich możliwości. Gra Mortal Kombat 11 została oparta na nowym silniku graficznym, lecz ponoć nic nie straciła ze swej brutalności.

 

 

 

Marvel Ultimate Alliance 3: The Black Order

 

Data Premiery: 2019

Będzie to pozycja wręcz obowiązkowa dla miłośników komiksów Marvela czy też filmów z serii Avengers. Z pewnością wielu użytkowników pecetów czy konkurencyjnych konsol może zazdrościć posiadaczom Switcha, gdyż gra ta będzie wyłącznie na tę konsolę. Z pierwszych zapowiedzi dowiedzieliśmy się, że naszym zadaniem w Marvel Ultimate Alliance 3: The Black Order będzie walka z żołnierzami Thanosa w celu zdobycia kamieni nieskończoności. Spotkamy tu zapewne większość postaci świata Marvela, a w spocie promocyjnym na pierwszym planie znajdują się Strażnicy Galaktyki.

 

 

 

Bayonetta 3

 

Data Premiery: 2019

Bayonetta 3 to kolejny tytuł na wyłączność. Zapowiadany jest już od 2017 roku, lecz wciąż nie wiemy, czy premiera odbędzie się teraz czy w następnym roku. W grze wcielimy się w rolę wiedźmy, która ma walczyć z siłami dobra. Czeka nas wiele pojedynków jak i również udoskonalanie swych umiejętności.

 

 

 

Saints Row: The Third

 

Data Premiery: 2019

Saints Row: The Third to trzecia odsłona serii gier akcji, która przez wiele osób uznawana jest za bardzo dobrą alternatywę dla GTA. Premiera tej gry na inne platformy miała miejsce w 2011 roku, więc oczywiście będziemy mieć tutaj do czynienia z remasterem. Wcielamy się tutaj w rolę członków gangu Świętych, którzy nie tylko muszą walczyć z innymi gangami w mieście, lecz również z międzynarodowym syndykatem. Czeka nas tu wiele misji, broni, pojazdów, opcji do wyboru.

 

 

 

DOOM Eternal

 

Data Premiery: 2019

Doom z 1993 roku to prawdziwa legenda gier komputerowych. W 2016 roku mieliśmy do czynienia z całkiem udanym restartem oryginału, a wprowadzany w tym roku Doom Eternal będzie jego bezpośrednią kontynuacją. Jako specjalny komandos do walki z demonami na swej drodze napotkamy różne potwory, a przy tym odwiedzimy wiele miejsc na Ziemi czy też księżycu Marsa. Ciekawy w grze będzie tryb inwazji, gdzie możemy wcielić się w jednego z demonów w rozgrywce online.

 

 

 

Bloodstained: Ritual of the Night

 

Data Premiery: 2019

Bloodstained: Ritual of the Night to propozycja dla miłośników gotyku. Jej twórcami są osoby odpowiedzialne między innymi za serię Castlevania. Jest to produkcja utrzymana w mrocznym stylu. Wcielamy się w niej w rolę młodej sieroty, Miriam, która w wyniku klątwy zapadła na ponad 10-letni sen, a jej skóra zaczyna przybierać formę kryształu. Budzi się nagle w nawiedzonym zamku, w którym to musi walczyć z demonami, jak i wykonywać różne zadania, zbierać artefakty.

 

 

 

Mineko’s Night Market

 

Data Premiery: Marzec 2019

W marcu swą premierę będzie miał Mineko’s Night Market. Jest to gra, w której to kierować będziemy poczynaniami dziewczyny o imieniu Mineko. Trafia ona na pewną japońską wyspę, która zamieszkiwana jest przez mnóstwo kotów. Jej zadaniem będzie założenie własnego biznesu, eksplorowanie wyspy, zawieranie nowych znajomości czy też oswajanie kotów. Można powiedzieć, że będzie to trochę Harvest Moon z kociakami w tle.

 

 

 

Shakedown Hawaii

 

Data Premiery: Marzec 2019

Shakedown Hawaii to wyjątkowa propozycja dla miłośników stylu retro. Produkcja ta jest kontynuacją całkiem dużego hitu, jakim był Retro City Rampage. Mamy tutaj do czynienia z sandboksowym światem, który bardziej może kojarzyć się z Pegasusem, SNES-em niż Switchem. Całą akcję obserwować będziemy z góry. Nasz bohater musi po wielu latach odzyskać swą pozycję w świecie przestępczym. Dlatego też ma do wykonania wiele głównym i pobocznych zadań. Gra wręcz ocieka humorem, jak i nabija się z innych znanych produkcji.

 

 

 

Trials Rising

 

Data Premiery: 12.02.2019

Trials Rising to pierwsza i jedyna gra motoryzacyjna w naszym zestawieniu na 2019 rok. Jej premiera przewidziana jest na luty. Będziemy mieć tutaj do czynienia z motocyklową zręcznościówką, w której to naszym zadaniem będzie nie tylko wygranie wyścigu, lecz również dojechanie do mety w jednym kawałku. Większość tras usiana jest licznymi pułapkami, dlatego też liczyć się tu będzie zarówno zręczność jak i spryt. Warto wiedzieć, że gra mimo grafiki 3D będzie mieć charakter dwuwymiarowy.

 

 

 

Town

 

Data Premiery: 2019

Town to produkcja, za którą odpowiadają twórcy serii Pokemon. Trafiamy tutaj do spokojnego miasteczka, położonego tuż obok zamku. Niespodziewanie staje się ono obiektem ataku dziwnych stworów. Naszym zadaniem będzie oczywiście obrona miasteczka i walka z monstrami. W grze ukazanej z perspektywy trzeciej osoby toczyć będziemy turowe pojedynki, gdzie oprócz własnych mocy i broni korzystać będziemy także z pomocy mieszkańców. Dlatego liczyć się tu będzie odpowiednia strategia.

 

 

 

Vampyr

 

Data Premiery: 2019

Vampyr to całkiem ciekawy tytuł, który swą premierę miał w zeszłym roku. Teraz wyląduje także na Switchu. Wcielamy się tutaj w rolę lekarza, który powraca z wojny i trafia do Londynu, w którym panuje epidemia groźnej grypy hiszpanki. Nieoczekiwanie budzi się w jednym z grobów i odkrywa, że jest wampirem. Musimy od tego momentu nie tylko wykonywać przydzielone nam zadania, lecz również żywić się ludzką krwią. A to, kogo zabijemy lub oszczędzimy, będzie mieć wpływ na dalsze losy fabuły. W międzyczasie spotkamy nowy gatunek wampirów czy też równie groźnych dla nas łowców.

 

 

 

Gry z serii Resident Evil

 

Data Premiery: 2019

W 2019 roku na Switchu mają ukazać się przynajmniej trzy gry z serii Resident Evil. Będzie to Resident Evil, Resident Evil 0 i Resident Evil 4. Oczywiście nie są to nowe tytuły, zwłaszcza pierwszy Resident, lecz zremasterowane wersje, które już wcześniej zaprezentowane zostały na innych platformach. Mimo lepszych lub gorszych recenzji poszczególnych tytułów, cała seria to jeden z najbardziej rozpoznawalnych tytułów na rynku. Użytkownicy Switcha będą mogli zmierzyć się z zombiakami i licznymi tworami eksperymentów genetycznych.

 

 

 

Final Fantasy XII Zodiac Age

 

Data Premiery: 30.04.2019

Na sam koniec kolejny tytuł z serii Final Fantasy. The Zodiac Age stanowi zremasterowaną wersję dwunastej odsłony, która swą premierę miała w 2006 roku na PS2. Do tej pory ukazała się już na PC i PS4. W 2019 również gracze od Nintendo będą mieli okazję ją przetestować. Trafiamy tu do przepięknego świata Ivalice, pełnego magii i statków powietrznych. Naszym bohaterem jest 17-letni Vaan, który marzy o zostaniu piratem. Nieoczekiwanie na jego drodze staje księżniczka Ashe i grupa piratów.

 

 

 

Najciekawsze premiery gier w 2019 roku na Nintendo Switch

 

 


Redaktor

Donson

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *