Hero NewsRecenzja
Hero NewsArtykuł

Nintendo Switch obchodzi dzisiaj swoje drugie urodziny!

Dokładnie 3 marca 2017 roku Nintendo wypuściło swoją pierwszą hybrydową…

3 marca 2019

Dokładnie 3 marca 2017 roku Nintendo wypuściło swoją pierwszą hybrydową konsolę o nazwie Switch. Konsola połączyła sprzęt przenośny ze sprzętem domowym, który podpinamy do większego ekranu. Mając takie rozwiązanie Nintendo musiało sprawić, by kontroler również był przenośny i dawał możliwość gry w tych dwóch trybach. Tak powstały Joy-Cony, choć potrafi pokonać je zwykły kurz, to jednak są dopakowane technologicznie kontrolery – HD Rumble, sterowanie ruchowe czy kamerka w prawym Joy-Conie.

 

Dzięki połączeniu dwóch sprzętów w jeden Nintendo mogło skupić się na tworzeniu gier tylko na jeden system(zamiast na dwa – 3DS i Wii U), dzięki temu dostaliśmy masę naprawdę dobrych gier, a jeszcze więcej jest w produkcji. Już w samym 2017 roku mogliśmy ogrywać tak fenomenalne tytuły jak The Legend of Zelda: Breath of the Wild, Splatoon 2, Super Mario Odyssey, Mario Kart 8 Deluxe czy Xenoblade Chronicles 2. Poniżej możecie spojrzeć na listę dziesięciu najlepszych gier według portalu Metacritic.

 

 

Nintendo po porażce Wii U całkowicie zmieniło swoją politykę, otworzyło się na twórców gier, twórców materiałów wideo na serwisie Youtube. Nawet reklamy starają się celować w starszego odbiorcę. Zmiany okazało się strzałem w dziesiątkę, a wraz z niecodziennymi zastosowaniami doprowadziło do sporego sukcesu najnowszej konsoli Nintendo. Switch w niecałe dwa lata sprzedał się w nakładzie 32 mln kopii. Nintendo może również pochwalić się sprzedażą swoich gier – 5 tytułów sprzedało się w nakładzie większym niż 10 milionów.

W tym roku będziemy mogli zagrać w takie tytuły jak:

 

Miejmy nadzieję, że szybkość sprzedaży Nintendo Switch nie wyhamuje, dzięki czemu prawdopodobnie dostaniemy więcej świetnych gier.

 

Jakie są wasze doświadczenia z hybrydową konsolą Nintendo? Gracie głównie przenośnie czy może w docku? Która gra zrobiła na was największe wrażenie?

 


Redaktor

Ruqer

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *